روش های افزایش فروش سایت در سال ۱۴۰۱ [ ۱۰۰ درصد کاربردی ]

روش های افزایش فروش سایت در سال ۱۴۰۱ [ ۱۰۰ درصد کاربردی ]

افزایش فروش سایت برای همه صاحبان فروشگاه های اینترنتی به یک مسئله مهم و حیاتی تبدیل شده است.

خیلی از آن ها می گویند در سایتمان ترافیک داریم اما خبری از فروش قابل قبول نیست و به دنبال روش های بالا بردن فروش سایت هستند. در این مقاله می خواهم راهکارهای کاملاً کاربردی را به شما بگویم که به افزایش رشد وبسایت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

روش های فروش اینترنتی به یک یا دو مورد ختم نمی شود. باید بدانیم که قرار است انسان ها به وبسایت ما بیایند و خرید کنند. پس لازم است تا احساسات انسانی را درگیر کنیم تا بتوانیم در کنار ترافیک خوبی که برای سایت خودمان ایجاد کرده ایم، روی روش های افزایش فروش سایت خودمان هم کار کنیم و بتوانیم محتوای تاثیر گذاری را به مخاطب ارائه کنیم.

مشتری شما کیست ؟ (خوب بشناسید !)

اولین و مهم ترین گام برای اینکه شما بتوانید فروش بالایی در وبسایت خود تجربه کنید، اینه که بدانید مشتری شما دقیقاً کیست، چه نیازها و دغدغه هایی دارد؟

برای اینکه بتوانید مشتری خود را بشناسید باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • بازه سن مشتریان شما چقدر است؟
 • عموماً مشتریان شما از چه قشر جامعه هستند؟
 • میزان تحصیلات و سطح سواد چقدر است؟
 • معمولاً در ماه چقدر درآمد دارند؟
 • فکر می کنید چه نوع صفحات اینستاگرامی را دنبال کنند؟
 • این افراد معمولاً چه سوالات و دغدغه هایی دارند؟
 • و…

شناخت پرسونای مشتری یکی از روش های افزایش فروش

این نکته را نباید فراموش کنید که شناخت مشتری را می توانید با توجه به پیشینه فروش محصولات و خدمات خودتان بسنجید و دغدغه ها و سوالات کاربری و مهم را از دل سوالات مشتریان خود استخراج کنید.

قبلاً مقاله ای با عنوان طراحی پرسونای مشتری در مسیر سئو تولید و منتشر شده است که مطالعه آن را به شما توصیه می کنم.

انتخاب کلیدواژه های مشتری بیار !

یکی از  مهم ترین و اصلی ترین مسئله های مهم برای افزایش فروش سایت اینه که عبارات و کلیدواژه های پولسازی را برای سئو سایت خودمان انتخاب نمی کنیم.

بارها و بارها دیده ام که کسب و کاری در حال تولید محتواست اما محتوایی را تولید می کند که به هیچ عنوان سوال یا دغدغه مشتری شما نیست !!!

در مرحله تحقیقات کلمات کلیدی خیلی مهمه که کلماتی را برای رشد در گوگل انتخاب کنیم که مشتری ما آن را در گوگل جست و جو می کد و علاقه دارد تا در مورد اون موضوع بیشتر بداند.

به عنوان مثال کلمات زیر برای یک کسب و کاری که در حوزه فروش موبایل فعالیت دارد پولساز و مشتری بیار است:

 • کدام موبایل برای بازی بهتر است؟
 • کدام موبایل برای عکاسی بهتر است؟
 • بهترین موبایل سامسونگ چیست؟
 • قیمت گوشی سامسونگ a52 64گیگ
 • راهنمای خرید موبایل تا ۶ میلیون
 • و…

انتخاب کلمات مشتری بیار

تمام موارد فوق را افرادی جست و جو می کنند که با احتمال زیاد به خرید محصول گوشی موبایل خیلی نزدیک هستند و اگر اطلاعات مفید و ارزشمندی به آن ها ارائه شود، پتانسیل این را دارند که به مشتری و حتی مشتری وفادار شما تبدیل شوند.

قبلاً مقاله ای با عنوان آموزش تحقیق کلمه کلیدی تولید کرده ایم که خواندن آن را توصیه می کنم.

 

در نظر گرفتن اولویت های بازاریابی و فروش

طبق تجربه خودم،طی این چند سال فعالیت در حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ به این نتیجه رسیده ام که اگر اولویت های محصولات و خدمات کارفرما از نظر میزان سودآوری را در نظر نگیریم، قطعاً به مرحله ای خواهیم رسید که ترافیک هست اما خبری از فروش نیست !!!

افزایش فروش سایت در گرو، هدفگیری درست و اولویت بندی سئو محصولات و خدماتی است که برای کارفرما سودآوری بیشتری دارد و قطعاً اگر روی افزایش بازدید هدفمند وبسایت متمرکز شویم، می توان به بالا بردن فروش وبسایت کمک بسیاری کرد.

برای اینکه این موضوع برای شما بیشتر شفاف شود یک مثال می زنم:

فرض کنید کسب و کار فردی در حوزه فروش انواع لوازم جانبی موبایل است.سود اصلی این فرد در حوزه فروش شارژر و کابل اتصال گوشی هوشمند است. حال فرض کنید به جای اینکه اول روی دسته بندی های انواع کابل اتصال و شارژر مترکز شویم، به سراغ رشد صفحات فروش قاب موبایل برویم !!!

درست است که ممکن است ورودی و ترافیک هم به سایت بیاید اما در نهایت برای ما سود آنچنانی نخواهد داشت چرا که ابتدا به سراغ تقویت محصولی رفته ایم که سود کمتری برای ما داشته است؟

ایجاد اعتماد با کمک افزایش راه های ارتباطی

یکی از مهم ترین عوامل افزایش فروش سایت به خصوص در سری وبسایت های خدماتی و شرکتی، اینه که بتونیم راه های ارتباطی و مشاوره رایگان ایجاد کنیم !!!

زمانی که فردی وارد وبسایت شما می شود هنوز آنقدر به کسب و کار شما اعتماد ندارد که خریدی انجام دهد. شاید بد نباشد برای آن فردی که می خواهد بداند اصلاً پشت این وبسایت فرد یا افراد متعهدی وجود دارند یا نه یک مشاوره رایگان ارائه کنید که آن را در قالب یک بنر گرافیکی و شماره های تماس در میانه صفحات پر بازدید قرار دهید. با این کار در واقع افراد را ترغیب خواهید کرد تا با تماس با مجموعه شما به صورت تلفنی یا با واتساپ سوالات و مشکلات خود را بپرسند و حال این دیگر هنر بخش فروش شماست که چطور بتواند فرد را به خریدار تبدیل کند.

پیشنهاد جذاب برای خرید اول !

یکی دیگر از روش های افزایش فروش سایت اینه که به افرادی که می خواهند برای اولین بار از وبسایت شما خرید کنند یک پیشنهاد جذاب ارائه کنید. این پیشنهاد می تواند یک کد تخفیف ۱۵ درصدی باشد که برای همه افرادی که برای اولین بار از وبسایت شما خرید می کنند در نظر گرفته شود.

در نظر گرفتن تخفیف ویژه برای خرید اولی ها

در نظر گرفتن این درصد تخفیف کاملاً بستگی به نوع محصول و خدمات شما دارد و می تواند حتی بیشتر از این مقدار هم باشد تا برای افراد خرید اولی بیشتر جذاب باشد.

بسیاری از شما ممکن است فکر کنید که چرا باید درصدی از سود خودم را برای فردی بگذارم که ممکن است فردا مشتری من باشد یا نباشد !!!

اما این را بدانید که اگر شما به دنبال کسب درآمد بیشتر از وبسایت خودتان هستید، قطعاً باید افرادی را که هیچ شناختی از محصولات و خدمات شما ندارند جذب کنید تا اولین خرید خود را حتی با در نظر نگرفتن سود خودتان انجام دهند. با این کار خریدهای بعدی برایشان ساده تر و سریع تر خواهد شد.

ایجاد گردونه شانس در فروشگاه های اینترنتی

یکی از اقدامات جذابی که می تواند به رشد فروش شما بسیار کمک کند اینه که امکانی تحت عنوان گردونه شانس ایجاد کنید.

کافیه شما در منو وبسایت خودتان یک عبارت جذاب و ترغیب کننده مثلاً “شانس خودت رو امتحان کن” بذارید و افراد با کلیک روی این قسمت به صفحه ای هدایت شوند که می تواند با وارد کردن شماره همراه و نام خودشون، گردونه شانس را فعال کنند و در هر کدام از خانه این گردونه یک پیشنهاد جذاب قرار داشته باشد تا بعد از اتمام حرکت گردونه و ایست کامل آن، فلش گردونه روی یکی از خانه ها از باایستد و ازدیدکننده برنده یک تخفیف و یا یکی بخر دو تا ببر و… شود.

نمونه ای از گردونه شانس را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

ارائه پیشنهادهای جذاب برای فروش بیشتر سایت

این موضوع کاملاً بستگی به شما دارد که چه پیشنهاهای جذابی را برای خانه های این گردونه درنظر بگیرید که بتواند برای شما در کنار فروش بالا، سود بیشتری را هم به همراه داشته باشد.

تمرکز روی صفحه اصلی

شاید بتوان گفت صفحه اصلی سایت شما، یکی از مهمترین صفحات برای درگیر کردن مخاطب است.

چیدمان المان ها در صفحه اصلی می تواند کمک زیادی در شناخت دقیق تر مخاطب نسبت به محصولات و خدمات شما کند.

در اینجا باز برمی گردیم به همون شناخت پرسونای مخاطب. اینکه بیشتر سود شما به کدام دسته از مشتریان احتمالی شما ختم می شود و دقیقاً بر همان اساس باید صفحه اصلی وبسایت خودتان را طراحی کنید.

مثلاً اگر وبسایت دیجی کالا را دیده باشید، در صفحه اصلی خودش، و به خصوص در اسلایدر، پرفروش ترین و سودآورترین محصولات خودش را با یک گرافیک شکیل به نمایش می گذارد.

سعی کنید برای چیدمان بلوک ها در صفحه اصلی موارد زیر را رعایت کنید:

 • پرفروش ترین محصولات خود را در نظر بگیرید
 • بخشی برای جدیدترین خدمات و محصولات در نظر بگیرید
 • ارزش های کسب و کار خود را در بالای صفحه قرار دهید
 • حتما اسلایدر داینامیک داشته باشید
 • در اسلایدر آفرهای جذاب ارائه کنید
 • جایی برای محصولات و خدمات محبوب داشته باشید
 • و…

بازار و رقابت را در نظر بگیرید

گاهی اوقات وبسایت شما ترافیک دارد و حتی تریگر ها و پیشنهاد های افزایش فروش هم در وبسایت خودتان قرار داده اید اما باز هم فروش خوبی در کار نیست!

در این مرحله حتماً قیمت محصولات و خدمات خودتان را نسبت به سایر افراد بازار و همکاران خودتان در نظر بگیرید. شاید مشکل اصلی قیمت شما باشد !!!

فرد مورد نظر در کنار ده وبسایت دیگر، سایت شما را هم باز کرده و مشغول مقایسه قیمت و کیفیت و… است. حال اگر شما قیمت بیشتری نسبت به سایر همکاران خودتان روی محصولات قرار دهید و آن ها همان کیفیت را با قیمت کمتری ارائه کنند، خوب ممکن است مشتری به راحتی سراغ رقیب شما رود و از خرید از وبسایت شما منصرف شود.

همیشه سعی کنید رقبای خود را رصد کنید و اگر قیمت پایین تری نسبت به شما ارائه می کنند که شما نمی توانید آن قیمت کار کنید، سعی کنید در عوض خدمات پس از فروش، سرعت تحویل کالا و عوامل دیگر را به عنوان توجیه قیمت کالا در نظر بگیرید و نسبت به آن پایبند باشید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردم مهم ترین عواملی که به افزایش فروش وبسایت شما کمک می کند را برای شما بیان کنم که قطعاً اگر همین نکات به ظاهر ساده را هم رعایت کنید،می تواند تاثیر خوبی روی فروش وبسایت شما داشته باشد. اگر شما هم تجربه یا نقطه نظر خاصی در خصوص نحوه افزایش فروش سایت تجربه کردید اید حتما در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مسیر سئو را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *