تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ چیست و چطور باعث رشد فروش می شود؟

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ چیست و چطور باعث رشد فروش می شود؟

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ امروز به عنوان رکن اصلی جذب مخاطب در فرآیندهای بازاریابی دیجیتال به حساب می آید. یک تبلیغ موفق در صورتی می تواند منجر به فروش شود که از متن جذاب و قدرتمندی برخوردار باشد. در هر تبلیغات، چه در قالب متن یا تصویر ببینده تا ۳ ثانیه چشم خود را روی صفحه تبلیغ متمرکز خواهد کرد. اگر متن و شعار جذاب برای جذب ببینده به مطالعه کامل تبلیغات جلب نشود آن تبلیغ بازخوردی مناسب نخواهد داشت.

تمام جذابیت و گیرایی یک تبلیغ به کپی رایتینگ آن بستگی دارد. برای درک بهتر و آشنایی با معنی کپی رایتینگ لازم است ابتدا با مفهوم و معنی تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ چیست؟ آشنا شوید تا بفهمید یک متن خوب تبلیغاتی چه ویژگی هایی داشته باشد و یک کپی رایتر چه خصوصیات و مهارت های را داشته باشد.

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ چیست ؟

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ چیست ؟

دیوید اگیلوی پدر تبلیغات، معتقد است : عنوان یک تبلیغ تا ۵ برابر نسبت به متن تبلیغ در جذب ببینده نقش دارد. با توجه به این اصل تنها ۲۰درصد افراد فقط متن تبلیغات را مطالعه می‌کنند و عنوان جذاب برای تبلیغ نویسی تا ۱۹ برابر موفقیت یک تبلیغ را تضمین می‌کند.

کپی رایتینگ Copywriting به فرآیندی گفته می شود که هدف از آن افزایش آگاهی مخاطب از محصول و برند شده و در انتها با ایجاد تصویر ذهنی درست و منطبق با نیازهای مخاطب او را به اقدام کردن تشویق می‌کند.

اهمیت متن و عناوین تبلیغاتی حتی از نظر کوین هوگان از پیشتازان صنعت تبلیغات هم نا دیده نگرفته شده است. او معتقد است :

«باید کاری کنید تا مخاطب، خود را در حال استفاده از محصولتان ببیند.

تنها در این صورت برنده می‌شوید.»

اصول تبلیغ نویسی

اصول تبلیغ نویسی روی ۵ اصل مهم دنیای تبلیغات تعریف شده است :

 1. توصیف محصول
 2. وجه تمایز محصول
 3. مزیت محصول
 4. ویژگی محصول
 5. رفع نیاز مشتری

توصیف محصول برای جذب مشتری در فرآیند کپی رایتینگ

۱- توصیف محصول

توصیف محصول ارتباط مستقیمی با عنوان تبلیغ کپی رایتنگ دارد. تنها ۲ الی ۳ کلمه نیاز است تا محصول یا خدمات خود را برای مخاطب خود توصیف کنید.یک شرح ساده یا اشاره به یک ویژگی مهم برای توصیف محصول کافی است.

در توصیف محصول دقت شود متناسب با نوع مخاطب از کلمات و لغات قابل درک و فهم استفاده کند.  یک متن توصیفی هم می تواند شعار برند باشد یا مرتبط با محصول و خدمات باشد. در توصیف محصول باید به مشتری توجه کرد. با ایجاد تصویر سازی برای او دنیایی را ایجاد کرد و به او نشان دهید.

مطالعه بیشتر: روش های تولید محتوا برای سئو سایت

به عنوان مثال :

شما قصد دارید یک پنجره pvc را تبلیغ کنید. در حد سه کلمه چه متنی را برای توصیف محصول می نویسید؟ یا اگر قصد دارید یک رب گوچه فرنگی یا یک نرم افزار یا یک خدمات خانگی  را تبلیغ کنید از چه متنی برای توصیف آن استفاده می کنید؟ اگر کمی دقت کنید شما قصد هزینه برای تبلیغ دارید، لذا عاقلانه ترین کار برای اینکار کمک از یک متخصص کپی رایتنگ است.

۲- وجه تمایز محصول

تمایز به فرآیندی از فروش یک محصول و خدماتی گفته می شود که هدف آن جلب توجه و اقدام به خرید آن توسط مشتری از بین محصولات مشابه باشد.

در این بخش باید با شناخت رقیب بتوانید وجه تمایز محصول خود برای رفع نیاز مخاطب را نمایش دهید. اینکه محصول یا خدمات شما چه تفاوتی نسبت به محصولات مشابه توی بازار دارد؟ آیا دارای نصب آسان است؟ آیا دارای خدمات پشتیبانی بلند مدت است؟ آیا دارای محصول اضافی در ازای خرید آن محصول است؟

برای ایجاد وجه تمایز باید حتما واقعیت مرتبط با محصول خود در نظر بگیرید . آنچنان تخیل پردازی نکنید که مشتری بعد از استفاده از محصول و خدمات به صداقت شما شک کند و عملا خود را خراب کنید. یا زیاد صادق نباشید تا رقبای شما از آن سو استفاده کرده و علیه شما اقدام کنند.

وجه تمایز محصول برای تبلیغ نویسی نیاز به دانش و مهارت تبلیغ نویسی دارد. چرا که اصول سه گانه تمایز شامل تمایز افقی، تمایز عمودی، تمایز مختلط در آن رعایت شده باشد. عملکرد و کیفیت محصول، ویژگی‌های محصول، کانال‌های توزیع، قیمت محصول، قابلیت اطمینان، پیچیدگی استفاده و خدمات پس از فروش در ایجاد وجه تمایز محصول و خدمات در نظر گرفته می شود.

۳- مزیت محصول

مزیت استفاده از محصول یا ویژگی محصول متفاوت است. چرا که نزدیک به ۸۰ درصد مشتریان تنها محصول را به دلیل مزیت آن برای رفع نیاز خود خرید می‌کنند. مزیت محصول باعث ایجاد یک مرز بین محصول شما با دیگر محصولات مشابه می شود.

در توضیح و توصیف مزیت محصول و خدمات باید تمام جنبه های نیاز مشتری خود را در نظر بگیرید. چرا که هدف توضیح مزیت انعکاس نتایجی است که دیگران از آن قبلا استفاده کرده‌اند. یک مزیت محصول می تواند هم حوزه زندگی شخصی، زندگی حرفه ای و اجتماعی را شامل شود. استفاده از جملات و عناوین مزیت نیاز به تحقیق و مطالعه و مقایسه ای در مورد محصول دارد.

۴-ویژگی محصول

ویژگی محصول همان چیزی است محصول به چشم دیده می شود. ویژگی می تواند مختص خود تولید کننده محصول باشد که به مشتری برای اجبار او به خرید محصول استفاده می شود. در بالا گفتیم که ویژگی محصول با وجه تمایز محصول تفاوت دارد چون مزیت محصول برای مشتری است و ویژگی محصول برای خود محصول.

بسته به نوع فعالیت برای نمایش ویژگی می توان از شبکه های اجتماعی نظیر واتس آپ ، وب سایت و تبلیغ نویسی در اینستاگرام  با تولید پست های معرفی نسبت به معرفی محصول برای مشتری اقدام کرد.

۵- رفع نیاز مشتری

هدف نهایی تمام محصول و خدمات از تبلیغات محسوب می شود. تبلیغات شما هر چقدر هزینه و مراحل اجرا تا ارایه آن را طی کند در نهایت با صداقت بتواند نسبت به رفع نیاز مشتری بپردازد. این مرحله نیاز به رهگیری و مطالعه تجربه مشتری دارد.

اگر شما به عنوان تولید کننده محصول هستید باید با دریافت نظر از مشتریان نسبت به استفاده از محصول و خدمات برای بهبود کیفیت و ارایه محصولات با کیفیت عالی اقدام کنید. برای اینکار می توانید از قدرت شبکه های اجتماعی برای دریافت نظرات مشتریان استفاده کنید.

کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی کپی رایتر چیست؟

یک تبلیغ نویس حرفه ای باید بتواند با مطالعه و درک محصول و خدمات با استفاده از اصول نوشتاری و گرافیکی مفهوم یک برند بر روی محصول را به مخاطب ( مشتری) منتقل کند. هدف کپی رایتینگ اجبار مشتری به خرید محصول و استفاده از آن است.

برای یک تبلیغ نویسی حرفه ای، کپی رایتر باید با برگزاری کمپین های تبلیغاتی در زمینه های مختلف یک سفر مشتری ایجاد کند تا مشتری بتواند بعد طی آن مراحل محصول را خرید و استفاده کند. برای اینکار استفاده از نظر مهندس فروش یا مدیر دیجیتال مارکتینگ یا خود تولید کننده محصول نقش دارد.

مطالعه بیشتر» اصول تولید محتوا برای سایت فروشگاهی

شغل تبلیغ نویسی چیست؟

تبلیغ نویس شخصی است که با استفاده از مهارت های نویسندگی و مهارت بازاریابی بتواند یک متن و محتوای جذاب تبلیغاتی بازاریابی کرده و برای جذب مشتری و اجبار آن به خرید تلاش کند. تبلیغ نویسی شغل تخصصی بوده که هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد. لذا اهمیت آن در دنیای تبلیغات بسیار برجسته است.

مهارت های تبلیغ نویسی چیست؟

 • با اصول و قواعد نگارش آشنا باشد.

استفاده درست از کلمات و مترادف های آن و دوری از پیچیدگی مفهومی کلمات و رعایت اصول درست نگارش متن تبلیغ جزی از اصول نگارش است.

با ساده نویسی و جملات تاثیر گذار بتواند مخاطب را دنیال خود کشیده و تا مطالعه کامل متن تبلیغات و هدایت آن به دکمه یا لینک خرید یا هدف تبلیغات به هدف خود برسد.

 • با قواعد عنوان نویسی آشنا باشد.

یکی از بخش های مهم و تاثیر گذار در نوشتن متن تبلیغاتی می باشد و عناوین یک تبلیغ به دلیل تاثیر بالا برای جذب مشتری و خواننده برای تبلیغ نویس اهمیت داردو عناوین از جملات کوتاه و چند حرفی استفاده می‌کند تا بتواند در مدت زمان چند ثانیه نظر مخاطب را جذب کرده و او را به مطالعه متن تبلیغ محصول وا دارد.

 • ساده نویسی را بلد باشد.

متن های ساده به دور از پیچیدگی تخصصی برای مشتری اهمیت زیادی دارد و یک نویسنده متن تبلیغاتی با درک این موضوع بتواند با ساده نویسی، متن های جذاب را نوشته و مخاطب را علاقه مند کند.

 • اختصاصی نویسی

قرار نیست متن و محتوا یک متن تکراری و خسته کننده موجود باشد. یک تبلیغ نویس حرفه ای با مطالعه رقبا، محصولات و خدمات رقبا یک متن و شرح متفاوت برای مخاطبان تنظیم می‌کند تا گیرایی و جذابیت آن را افزایش دهد. چرا که مشتریان یک محصول و خدمات بسته به نوع محصول ممکن است احساسی یا عقلانی نگاه کند.

تفاوت کپی رایتنگ با بازاریابی محتوایی

تفاوت کپی رایتنگ با بازاریابی محتوایی

این دو شاید در ظاهر مشابه هم باشد اما از نظر محتوایی تفاوت زیادی با هم دارند. در تولید محتوا کپی رایتنگ از تعداد جملات کوتاه و کم برای اثر گذاری سریع روی مخاطب استفاده می‌کند. اما بازاریابی محتوا با نوشتن مطلب و متن طولانی سعی در جذب مخاطب با ذکر بررسی کننده دارد. جدا از آن در مبحث سئو در بسیاری از سایت ها با ایجاد صفحات پلار به عنوان مقاله مرجع برای پوشش جنبه های مختلف یک موضوع پرداخته می شود. در حالی که یک کپی رایتینگ نیاز به چنین متن و مراحل طولانی ندارد و با جملات و کلمات ترغیب کننده مخاطب را وادار با خرید و استفاده از خدمات می‌کند.

کپی رایتنگ تبلیغات خود را به صورت مستقیم با مخاطب منتقل می‌کند اما در تولید محتوا تبلیغ به صورت غیر مستقیم و با کش و قوس زیاد انجام می شود. بنابرین بهترین حالت استفاده از متن کپی رایتینگ و در انتها با ایجاد یک دکمه یا متن call to action برای مطالعه بیشتر و کامل به محتوای بازاریابی است.

آیا تولید محتوای بازاریابی به معنی تبلیغ نویسی است؟

من به عنوان یک نویسنده در حوزه های مختلف وقتی در حال درج متن و محتوا با موضوع معرفی یک کسب و کار و تبلیغ کالا یا خدماتی هستم نمی توانم با قدرت یک کپی رایتینگ محتوا تولید کنم. تبلیغ نویسی یک کار تخصصی و حرفه ای در حوزه فروش و بازاریابی است که نیاز به تجربه بالا و شناخت بازار هدف و مخاطب دارد. لذا شغل تبلیغ نویسی یک شغل سخت و در عین حال جذاب محسوب می شود که درآمد آن نسبت به محتوای بازاریابی بالاتر است.

چرا که یک محتوا نویس به ازای هر کلمه ای که می نویسید مبلغ مشخصی را می گیرد و اهمیت مخاطب شناسی و تحقیق بازار و فرمول نویسی تبلیغات اهمیت چندانی پیدا نمی کند. اما یک تبلیغ نویس به دلیل اینکه قبل شروع محتوا اقدام به تحقیق بازار و مخاطب می‌کند هزینه ای بالایی برای تبلیغ نویسی به دلیل زمان بیشتر آماده سازی محتوا دریافت می کند.

درآمد تبلیغ نویسی

به دلیل اینکه شغل تبلیغ نویسی یک شغل حرفه ای و تخصصی می باشد در تمام زمان چه در زمان رکود یا در زمان رونق کاربرد دارد. یک تبلیغ نویس بسته به مهارت بازاریابی و فروش خود درآمد کسب می کند. اگر شما بخواهید به عنوان یک تبلیغ نویس وارد بازار کار شوید انتظار حقوق چند ده میلیونی را نداشته باشید. تبلیغ نویس ها در ابتدای اول تجربه هزینه بین ۱ تا ۲ تومان برای هر تبلیغ نویسی دریافت می‌کنند. اما اگر تجربه شما بالا رفت و به مهارت کامل رسیدید در این صورت درآمد شما بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان در ماه متفاوت خواهد بود.

شرکت هایی هم هستند که برای تبلیغ و فروش محصول خود به هر طریق ممکن تا ۵۰ میلیون به تبلیغ نویس حرفه ای هزینه دادند تا با یک متن تبلیغاتی هم برند و هم خدمات و محصولات آن را برای مخاطبان معرفی کند. لذا درآمد یک تبلیغ نویس بسته به مهارت خود و بزرگی پروژه ای که انجام می‌دهد تعیین می شود.

فرمول تبلیغ نویسی یا کپی رایتنگ

فرمول تبلیغ نویسی یا کپی رایتنگ

دقت کنید فرمول های ارایه شده در ادامه مطلب به عنوان یک نمونه می باشد که قابل استفاده در تبلیغ نویسی هر محصول و خدمات نبوده و لازم است متناسب با نوع تبلیغاتی که درج می کنید از فرمول ها استفاده کنید.

عموما برای تهیه فرمول تبلیغ نویسی یا تبلیغات در هر حوزه ای با سه کلمه اصلی Before,After,Bridge شروع می کنند. Before مربوط به ابتدای هدف و مشکل است. اینکه هدف شما از نوشتن محتوا چی خواهد بود. در مرحله After شما باید بفهمید از چه جملات و کلمات توصیفی استفاده کنید تا مخاطب شما نسبت به برند و محتوا آگاهی پیدا کند. در مرحله Bridge یک تصویر سازی و پیش بینی وضعی است که استفاده از خدمات و محصول نیاز مخاطب را برطرف کرده است.

مطالعه بیشتر» معرفی ابزارهای تولید محتوای الکترونیکی

نمونه تبلیغ نویسی

موضوع : اضافه وزن

 1.  مشکل : چاقی بیش از حد
 2. توصیف : بیش از حد خوردن و عدم رعایت رژیم غذایی  باعث چاقی می شود.
 3. نحوه رسیدن به وزن ایده آل : ارایه روش و راه های درمان چاقی و پر خوری

فرمول ( p,a,s ( Problem, Agitate, Solve

این روش یکی روش های انگیزشی محسوب می شود. فرض کنید قصد دارید برای یک فروشگاه آنلاین که خدمات ارسال کالا دارد تبلیغ انجام دهید. شما به عنوان یک کپی رایتینگ چه متن و تبلیغاتی می خواهید برای ترغیب مشتری به استفاده از خدمات آن انجام دهید؟

با استفاده از فرمول زیر می توانید ابتدا موضوع را برای خود باز کرده سپس اقدام به ارایه راهکار کنید. به عنوان مثال :

چه مشکلی وجود دارد ؟ بیرون رفتن از خانه سخت یا در ساعت خاصی به دلیل دوری مقدور نیست.

تشدید کردن عواقب : گرمای طاقت فرسا، ترافیک، شلوغی، نا امن بودن برای یک خانم یا بچه یا مشکل پیدا کردن یک فروشگاه مناسب در همان نزدیکی و دوباره برگشتن این مسیر با کلی بار و وسایل

ارایه یک راه حل : با تماس و ثبت سفارش به صورت آنلاین از فروشگاه، پیک ما سفارش های شما را درب منزل تحویل خواهند داد.

استفاده از فرمول f,a,b یا Features ، Advantages و Benefits 

در این روش شما به ویژگی محصول و مزایایی که محصول برای مشتری ایجاد می‌کند تا بتواند نیاز و منافع او را تامین کند خواهید پرداخت. به عنوان نمونه :

 1. در مورد ویژگی محصول خود که نسبت به دیگر محصولات بالاتر است بحث می کنید.
 2. مزایای محصول خود را شرح می دهید. آن را با دیگر رقبا مقایسه می کنید.
 3. منافع مشتری را در نظر بگیرید. برای او چه ارزش و افزوده ای دارد.

نمونه تبلیغ نویسی :

 • شما یک شامپو ساخته اید که می تواند شوره سر را از بین ببرد. این یک ویژگی محصول است.
 • این شامپو قادر است شوره های کم یا شدید را به راحتی از مو برطرف کند. این از مزایای محصول است.
 • این شامپو بعد از مصرف موها را تمیز و از شوره سر جلوگیری می‌کند. این منافع استفاده از محصول است.

فرمول تبلیغ نویسی

فرمول تبلیغ نویسی ۴C

این فرمول به عنوان Clear، Concise، Compelling، Credible که ابتدای حرف آنها با C است شروع می شود. یک محصول و خدمات باید چهار اصل مهم را داشته باشد :

 1. شفاف بودن ارایه محصول که باید صادقانه با مشتری در میان بگذاریم.
 2. با استفاده از خلاصه گویی محصول و خدمات را برای مشتری شرح دهیم.
 3. قانع کننده باشد تا بتواند مشتری را ترغیب به خرید و استفاده از خدمات و محصول کند.
 4. قابل اعتماد باشد. با استفاده از نام برند، کیفیت، سابقه و غیره به مشتری توجیه کنید محصول شما قابل اعتماد بوده و توسط دیگر مشتریان یا مراجع قانونی تایید شده است.

فرمول تبلیغ نویسی ۴U

مخفف Useful ، Urgent  ، Unique ، Ultra-specific است. این فرمول یکی از قدرتمند ترین روش های تبلیغ یک محصول و خدمات می باشد. بیاید به روشی ساده این فرمول را درک کنیم :

 1. محصول من مفید است. یعنی قادر باشد مشکل و نیازی را برطرف کند.
 2. دارای فوریت خرید باشد. یعنی اینکه این محصول را اگر الان نخرند بعد با قیمت بالا یا دوباره فروش نخواهد داشت.
 3. منحصر بودن آن مشخص باشد. خصوصیت محصول یا خدمات خود را به همراه معرفی محصول به مخاطب منتقل کنید.
 4. خاص باشد. با درج یک ویژگی خاص آن را برتر از دیگر محصولات و خدمات موجود بازار معرفی کنید.

فرض کنید قصد دارید در مورد فروش یک ویلچر تبلیغ بنویسید. این ویلیچر برقی بوده و نیازی به تحرک شدید بدنی ندارد.  چرا که مفید بوده و باعث می شود به سادگی در هر مکانی تردد داشته باشید. اگر این ویلچر را الان نخرید تا یک هفته آینده با این قیمت قادر به تهیه نخواهید بود. جدا از این به دلیل اینکه با نور خورشید یا تحرک چرخ ها هم شارژ می شود می تواند مسافت بیشتری طی کند. به سادگی قابل حمل و جا شدن در اتوموبیل است. این محصول به دلیل خاص بودن فقط برای معلولین یا سالمندان ناتوان حرکتی با کاربرد آسان مناسب است.

استفاده از فرمول AIDA یا علاقه ، میل و اقدام

برای استفاده از این فرمول نیاز به یک تیتر جذاب و خاص نیاز دارید. به این تیتر Attention می گویند.

با ارایه و شرح مزایا به صورت جالب از هر روش ممکن باید بتواند با ایجاد علاقه در مشتری او را برای استفاده یا خرید وادار کند. به این مرحله Interest می گویند.

مزایایی که گفته می شود شامل نتیجه و مثال عینی باشد تا مشتری با در نظر گرفتن این مزایا از محصول استفاده کند. به این مرحله Desireمی گویند. استفاده از نظرات یا ویدیو هایی دیگر مشتریان قبلی تاثیر زیادی دارد.

در مرحله آخر باید مشتری را هدایت کنید تا محصول را به روشی ساده خرید کند. این مرحله Action است.

اگر بخواهیم فرمول های تبلیغ نویسی بیشتری ار معرفی کنیم می توان به روش های A FOREST ، روش ۵ مورد ذهنی، روش P4 ، روش ایجاد تبلیغ روانی، روش Sonia Simone’s ، تبلیغ نویسی ۳ چرایی، روش s3 و ستاره زنجیر و قلاب اشاره کرد.  روش های تخصصیی دیگر نظیر ACCA ، ۱۲۳۴، So what? ،  AICPBSAWN  ، String of Pearls و همچنین روش های   The Fan Dancer ، Garry Halbert Bob Serlling اشاره کرد.

با توجه به اینکه این فرمول ها هر کدام نیاز به توضیح و وقت کافی دارد از حوصله این مقاله خارج است. به صورت عنوانی اشاره کردیم. شما می توانید با تهیه کتاب های آموزشی نظیر کتاب تبلیغ نویسی ، شعار برند نوشته رابرت دابلیو بلای ،  کتاب مبانی خلاقیت در تبلیغات اثر دیوید اگیلوی و کتاب چگونه یک آگهی بسازیم از ویکتور شواب مهارت های تبلیغ نویسی خود را افزایش دهید.

شعار تبلیغاتی برندینگ های موفق در جهان

نمونه شعار تبلیغاتی برندینگ های موفق در جهان :

 • شرکت اپل با شعار متفاوت فکر کن.
 • شرکت آدیداس با شعار غیرممکن وجود ندارد.
 • شعار شرکت نایک با عنوان فقط انجامش بده!
 • شرکت بوتان : انتخابی مطمین
 • شرکت بی مکس : زندگی بی مکس جریان دارد.
 • شرکت امرسان : زیبا، جادار، مطمین
 • و غیره

نتیجه گیری :

اگر بخواهید به عنوان یک تبلیغ نویس وارد حوزه تبلیغات شوید باید سالها با مطالعه و انجام پروژه های مختلف با قیمت های پایین شروع به کار کنید. تبلیغ نویسی نیاز به مهارت فروش و بازاریابی و چاشنی خلاقیت و داستان سرایی دارد.  به عنوان یک کپی رایتینگ باید بتوانید در قالب جملات و کلمات کوتاه مشتری را جذب و آن را به پول تبدیل کنید. اهداف شرکت ها از تبلیغات کپی رایتنگ فروش یک محصول در بالاترین سطح ممکن است. اگر فروش محصولی خوب باشد حقوق و تضمین شغلی کپی رایتنگ هم بالا خواهد بود. سعی کنید متناسب با زمینه و شغل مورد علاقه خود وارد شاخه های مختلف کپی رایتنگ شوید.

کپی رایتنگ شامل تولید محتوا در وب سایت های فروشگاهی، خدماتی و شرکتی، صفحات مجازی مانند اینستاگرام، شرکت های تولید ویدیوی های تبلیغاتی، آژانس های تبلیغاتی و غیره دارای بازار کار مناسب و پولداری است. تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ در تمام سال و شرایط جامعه از پتانسیل مناسب پولسازی برخوردار است.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *