ساخت بک لینک رایگان | روش های کاملاً تضمینی + [ لیست کامل ]

ساخت بک لینک رایگان | روش های کاملاً تضمینی + [ لیست کامل ]

ساخت بک لینک رایگان یکی از اصلی ترین دغدغه های هر صاحب وبسایتی است که به نوعی علاقه دارد نسبت به رقبای خود جایگاه و اعتبار بالاتری کسب کند. ایجاد بک لینک های کاربردی و حساب شده می تواند موفقیّت سئو را بیشتر تضمین کند و البته اگر فرآیند ساخت بک لینک به درستی اجرا نشود، حتی باعث نابودی وبسایت هم خواهد شد.

همه ما می دونیم که یکی از مهم ترین و گاهی اوقات حیاتی ترین بخش های سئو و بهینه سازی سایت، Off Page SEO یا همان فعالیت هایی است که ما در خارج از وب سایت خودمان انجام می دهیم. گوگل در طول این سال ها همیشه الگوریتم ها و زیرساخت های خودش را طوری بهینه کرده که با فعالیت های بی رویه و غیر منطقیِ ساخت و ایجاد بک لینک (به صورت دستساز) جلوگیری کند و همیشه گفته که بک لینک را نباید صاحب وبسایت ایجاد کند، بلکه آنقدر باید محتوای وبسایت قوی باشد که سایر وب سایت ها به محتوای آن لینک دهند و از آن وبسایت به روش های مختلف یاد کنند.

اما کو گوش شنوا ؟!!!!

البته بماند که خود گوگل هم می داند، این صحبتی که کرده، واقعی نیست چون اگر به صورت کاملاً شفاف الگوریتم های خود را درباره تاثیر بک لینک ها بر روی سایت بیان می کرد، سوء استفاده های عجیب و غریبی رخ می داد و خیلی از افراد به ناحق در نتایج نخست گوگل قرار می گرفتند.

همه ما می دانیم که ساخت و ایجاد بک لینک اگر به درستی و با روش های اصولی انجام شود (که البته جزء روش های کلاه خاکستری است) می تواند رشد بسیار خوبی را در وبسایت ما ایجاد کند.

خوب بیشتر از این شما را معطّل نمی کنم و بریم به سراغ روش های ساخت بک لینک رایگان که خود تاثیر آن را تجربه کرده ام و می خواهم با شما به اشتراک بگذارم.

اگر نمی دانید بک لینک چیست، پیشنهاد می کنم مقاله بک لینک چیست را مطالعه کنید.

چند لحظه با لینک داخلی

خوب اجازه بدید قبل از شروع ماجرای ساخت بک لینک رایگان، بریم سراغ ساختار لینک سازی داخلی. ببنید طبق تجربه ای که من در طول اجرا و مشاوره های سئو داشته ام، هر اندازه ساختار داخلی و فنی وبسایت شما بهینه تر و اصولی ترباشد، تاثیر بک لینک هایی که ایجاد می کنید هم بیشتر می شود. خواهش می کنم این مسئله را دست کم نگیرید و ساده از کنار آن عبور نکنید !

نابراین از شما می خواهم، قبل از اینکه به فکر ساخت بک لینک رایگان باشید، ساختار لینک سازی داخلی وبسایت خودتان را تصحیح کنید.

به تصویر زیر دقّت کنید، این تصویر ساختار اصولی و کلی لینک سازی داخلی را به شما نشان می دهد. اگر از Home Page یا صفحه اصلی سفر خود را آغاز کنیم، هر صفحه اصلی می تواند به صفحات دسته بندی (Category) متصل شود و صفحات دسته بندی می توانند به زیر دسته ها هدایت شوند که البته این موضوع در منو سایت هم نمایان خواهد شد.

هر دسته (یا زیر دسته) سایت هم می تواند به صفحات نهایی در وبسایت متصل شود که این صفحات نهایی می تواند یک صفحه محصول، یک مقاله از بلاگ و یا یک صفحه فرود (Landing Page) باشد.

نقشه تصویری لینک های داخلی

حال سوال اینجاست که آیا می شود از صفحات نهایی هم به دسته بندی ها لینک داد؟!

بله، ببینید اتفاقاً در بسیاری از حالت ها (مثلاً در یک فروشگاه اینترنتی) صفحات دسته بندی برای ما بسیار اهمیت دارد و تمرکز لینک سازی داخلی بیشتر باید بر روی صفحات دسته بندی متمرکز شود. دلیلش هم واضح است چون یک مشتری بالقوّه علاقه دارد مدل های مختلف با قیمت های مختلفی را مشاهده کند و همین مسئله باعث افزایش اهمیت صفحات دسته بندی می شود.

خوب می دونم داریم از بحث دور میشیم !!!

شما اومده بودید در این مقاله که روش های ساخت بک لینک رایگان رو بخوانید. امّا به من حق بدید که باید این مسئله رو بیان کنم، تا زمانیکه ساختار لینک سازی داخلی و ارتباط بین صفحات سایت شما درست و حساب شده نباشد، فعالیت های لینکسازی هم زیر سوال خواهد رفت.

ساخت بک لینک های پروفایلی

بریم سراغ اولین روش ساخت بک لینک رایگان و آن هم ایجاد بک لینک از طریق ایجاد پروفایل در وب سایت های با اعتبار بالا.

روش کار بدین شکل است که شما باید در وب سایت هایی که اجازه ساخت پروفایل را به شما می دهند عضو شوید و بعد از تایید ایمیل خود، وارد بخش تنظیمات (Setting Profile) حساب کاربری خود شوید. معمولاً این وب سایت ها یک بخش تکمیل اطلاعات کاربری دارند که می توان آدرس وبسایت خودمان را هم در یکی از فیلد های تکمیل اطلاعات پروفایل وارد نمود.

معمولاً از این روش برای ساخت لینک های برندی و مطرح کردن کل وبسایت و صفحه اصلی استفاده می شود. همینکه نام و برند وبسایت شما در این وبسایت ها منتشر می شود، می تواند در دراز مدت سیگنال خوبی را به سمت گوگل ارسال کند. اما توجه داشته باشید که به هیچ وجه به صورت انبوه (به خصوص در ابتدای راه اندازی کسب و کار خود) لینک پروفایلی ایجاد نکنید چرا که استفاده بی رویه از این روش می تواند آسیب جدی به وبسایت شما وارد کند.

مثلاً در برنامه لینک سازی خودتان می توانید هفته ای ۳ الی ۴ لینک پروفایلی ایجاد کنید و رفته رفته با افزایش اعتبار وبسایت خودتان، به صورت ماهیانه کمی این تعداد را افزایش دهید. (البته این نسخه برای همه نیست و نمی توان از نظر تعداد یک نسخه کامل برای همه پیچید !!!)

 

اما در ادامه لیستی از وب سایت های ساخت لینک پروفایلی را برای شما آماده کرده ام که می توانید از این وبسایت ها برای ساخت بک لینک پروفیلی به صورت کاملاً رایگان استفاده کنید.

DA: یعنی Domain Authority یا اعتبار دامنه (از ۱۰۰) PA: یعنی Page Authority یا اعتبار صفحه (از ۱۰۰)

کپی رایت: جاوید گرشاسبی

Profile CreationDAPA
Microsoft.com۱۰۰--
WORDPRESS.COM۹۹--
Reddit.com۹۹--
Myspace.com۹۹--
Unsplash.com۹۹--
Liveinternet.ru۹۸--
qualtrics.com۸۸--
Pinterest.com۹۸--
Behance.net۹۸--
Disqus.com۹۷--
Gravatar.com۹۷--
Ted.com۹۶--
Quora.com۹۶--
Indiegogo.com۹۶ --
armorgames.com ۸۴ --
Soundcloud.com۹۵--
Buddypress.org۹۴--
Speakerdeck.com


Speakerdeck.com


Speakerdeck.com
۹۴--
Issuu.com۹۴--
۴shared.com۹۴--
Designnominees.com۹۱--
Tumblr.com۹۱--
Hdsr.mitpress.mit.edu۹۱---  
myspace.com۹۵ -
Intensedebate.com۹۰-
Atlasobscura.com۸۹-
Adobe.com۸۹-
Diigo.com۸۸-
Mixcloud.com۸۸-
Tripadvisor.com۸۸-
Cycling74.com۸۸-
Skillshare.com۸۷-
Visual.ly۸۶-
Viki.com۸۵-
Livejournal.com۸۵-
Bbpress.org۸۴-
Hatena.ne.jp۸۴-
Wikidot.com۸۴-
Bitsdujour.com۸۲-

 

استفاده از ظرفیت های شبکه های اشتراک ویدیو

یکی دیگر از بهترین روش‌های ساخت بک لینک با کیفیّت و رایگان، اشتراک ویدیو‌ در وب‌سایت های اشتراک ویدیو می‌باشد. در بسیاری از این وب سایت ها (آپارات، نماشا، تماشا،یوتیوب و…) به شما اجازه ساخت و درج لینک در کپشن این ویدیو ها را می دهند و شما می توانید از این وب سایت ها بک لینک های بسیار خوب و با کیفیت بالا دریافت کنید.

مثلاً وب‌سایت نماشا و آپارات در ایران چنین قابلیّتی را دارد و یا اینکه یوتیوب هم به خوبی امکان درج لینک را به شما خواهد داد. نکته دیگری که در این میان مطرح می‌شود این است که شما باید سعی کنید تعداد دنبال کنندگان خود در این شبکه‌ها را افزایش دهید تا لینک‌های شما هم بهای بیشتری پیدا کند.

منظورم اینه که اگر بتوانید یک کانال یوتیوب با تعداد دنبال کنندگان بیشتری داشته باشید، ایجاد بک لینک هم در کپشن آن ویدیو می تواند قدرت و اعتبار بیشتری به سمت وبسایت شما روانه کند.

در ادامه لیست بهترین وب سایت های اشتراک ویدیو را مشاهده می کنید:

آپارات

• نماشا

• تماشا

• جعبه

• دالفک

• میهن ویدیو

• شبکه ما

• آینت

• نمایش

امپراطوری رپورتاژ آگهی

یکی دیگر از بهترین روش‌های ساخت بک لینک با کیفیّت، انتشار رپورتاژ آگهی است. کارشناسان و متخصصان حوزه سئو معتقدند که انتشار رپورتاژ آگهی یکی از بی خطرترین و سالم ترین انواع ساخت بک لینک در وب می باشد.

شاید دلیل آن ارائه محتوا و ارزش در حین ایجاد لینک باشد. به انتشار یک محتوا (بهتر است اورجینال باشد) در سایر وب سایت ها (معمولاً با پرداخت هزینه) که بهتر است موضوع آن وبسایت با موضوع کسب و کار شما مرتبط باشد، رپورتاژ آگهی گفته می شود که این وب سایت ها معمولاً اجازه درج یک الی ۳ لینک فالو را به شما خواهند داد و شما می توانید برای وبسایت خودتان لینک بسازید.

برای مشاهده انتخاب بهترین سایت برای انتشار رپورتاژ آگهی می توانید از وبسایت هایی چون تسمینو و تریبون کمک بگیرید.

می دانم قرار است که در این مقاله برای شما روش های رایگان ساخت بک لینک را آموزش دهم اما یک نکته را دقت کنید که اگر همین فرآیند در قالب پست مهمان اجرا شود، رایگان می شود!!!

یکی دیگر از روش‌های جذّاب و البته معتبر، برای ساخت بک لینک رایگان، کمک گرفتن از رسانه‌های دیگران بر بستر وب‌سایت است. در بسیاری از وب‌سایت‌ها انتشار پست مهمان وجود دارد، یعنی شما می‌توانید یک مقاله با کیفیت تولید کرده و آن را برای انتشاردر آن وب‌سایت، منتشر کنید.

البته این روش‌ را با حالت انتشار مقاله در وب‌سایت‌هایی نظیر ویرگول و… اشتباه نگیرید! در واقع در این روش، شما حتماً باید یک مقاله اورجینال و حتّی منتشر نشده در وب‌سایت خودتان را تولید کرده و آن را برای انتشار در یک وب‌سایت دیگر که بهتر است مرتبط با حوزه کاری شما باشد، منتشر کنید و در میانه و یا پایان مقاله، یک لینک به منبع قرار دهید.

اینجا دو اتّفاق خوب می‌افته، اول اینکه شما توانستید به آن وب‌سایتی که شبیه به حوزه شما فعالیت می‌کنه، ارزش اضافه کنید و دوم اینکه یک لینک ایجاد کرده اید که می‌تواند هم بازدید کننده واقعی برای سایت شما جذب کند و هم اینکه ربات‌های گوگل را به سوی صفحات وب‌سایت شما، روانه کند.

برای یافتن وب‌سایت‌هایی که امکان ارسال پست مهمان را به شما می‌دهند، کافیست عبارت ” پست مهمان:title ” یا “ارسال پست مهمان:title ” را در گوگل جست و جو کنید و به دنبال وب‌سایت‌هایی باشید که امکان انتشار پست مهمان در آن‌ها وجود دارد، فقط یک نکته مهم را یادتان باشد، برای گوگل بسیار اهمیّت دارد، که اگر شما از این روش برای ساخت لینک استفاده می‌کنید، بتوانید مقاله با کیفیّتی را تولید کنید واگر نه خیلی انتظار نتیجه گرفتن از این روش را نداشته باشید.

در انتشار رپورتاژ آگهی و یا پست مهمان به نکات زیر دقت کنید:

• سعی کنید از یک محتوای دست اول و یونیک استفاده کنید.

• بیشتر از نوع بک لینک برندی و Naked URL استفاده کنید.

• علاوه بر وبسایت خود به سایر وبسایت های مشابه هم لینک دهید.

• سعی کنید متن رپورتاژ را برای کاربر بنویسید نه برای گوگل !

• بهتره قبلاً در سایت مقصد محتوایی با موضوع متن شما وجود داشته باشد.

• سعی کنید برای سایت های مختلف، متن های متفاوت بنویسید.

• در اطراف لینک ایجاد شده حتماً از نام برند خودتان استفاده کنید.

استفاده از وبسایت های PR

یکی دیگر از فرصت های ساخت و تولید بک لینک، استفاده از وب سایت های Press release است. ماهیت این وب سایت ها بدین شکل است که شما می توانید در این وب سایت ها (برخی حتی بدون ساخت اکانت) اقدام به انتشار یک محتوای متنی کنید و درون آن محتوا لینک ایجاد کنید. یکی از این وب سایت ها، telegra.ph است که البته باید با نرم افزار های تغییر IP وارد شوید و اقدام به انتشار پست کنید.

فرق اینطور وبسایت ها با سیستم های وبلاگدهی، سادگی و راحتی انتشار محتوا است و اینکه معمولاً نیازی به فرآیند های چند مرحله ای برای انتشار یک محتوا یا تایید آن توسط ادمین ندارد. در زیر لیست بهترین وب سایت های PR برای انتشار محتوا را می بینید:

Sites DA PA Dofollow Free Year
npr.org۹۳۸۰X۱۹۹۳
businesswire.com۹۲۷۴X۱۹۹۶
prweb.com۹۱۷۲۱۹۹۷
betanews.com۸۷۶۰۱۹۹۸
w.globenewswire.com۸۷۵۳X۲۰۰۷
prlog.org۸۲۶۷X۲۰۰۶
mediapost.com۸۱۶۳۱۹۹۶
newswire.com۷۶۵۸۱۹۹۵
pr.com۶۹۶۴۱۹۹۹
pr-inside.com۶۷۵۹۲۰۰۵
openpr.com۶۵۵۷۲۰۰۲
۲۴-۷pressrelease.com۶۴۵۹۲۰۰۴
free-press-release.com۶۳۶۰۲۰۰۲
directionsmag.com۵۹۵۵۱۹۹۸
prleap.com۵۸۵۷۲۰۰۳

استفاده از ظرفیت وبسایت ویرگول در ایران

احتمالاً همه ما وب سایت ویرگول را می شناسیم. این وب سایت با هدف فضایی برای نوشتن ایجاد شد و شما می توانید علاوه بر دریافت بک لینک رایگان، بازدید رایگان و واقعی هم به سمت وبسایت خودتان روانه کنید.

شما می توانید در وبسایت ویرگول یک حساب کاربری ایجاد کنید و شروع به تولید و انتشار محتوا در این وبسایت کنید.

وبسایت ویدرگول این امکان را به شما می دهد که در میانه مقاله بتوانید عبارات کلیدی را لینک کنید و یا اینکه آدرس URL وبسایت خود را به عنوان مرجع مقاله قرار دهید. خود من چنین کاری انجام می دادم. معمولاً بخش مهم و کاربردی از مقالات وب سایت خودم را در سایت ویرگول منتشر می کردم و مخاطبان را به مطالعه مقاله در مرجع اصلی (آدرس همان صفحه از وبسایتم) هدایت می کردم که این موضوع باعث می شد تا افراد علاوه بر اینکه به سایت من هدایت شوند، با ساخت بک لینک، اعتبار مورد نظر را از وبسایت ویرگول دریافت کنم. برای ایجاد لینک با کیفیت به نکات زیر دقت کنید:

• سعی کنید متن روان و داستان گونه بنویسید.

• بعد از ایجاد ارزش برای مخاطب، دعوت به اقدام و کلیک کنید.

• از لینک های برندی و URL بیشتر استفاده کنید.

• روی سئو صفحات ویرگول کار کنید.

• اگر فروشگاه هستید، صفحات دسته بندی را هدف بگیرید.

ماجرای PBN برای ساخت بک لینک رایگان

بسیار خوب رسیدیم به یکی از خطرناک ترین و در عین حال کارآمدترین روش‌های ایجاد بک لینک به صورت رایگان !

چرا می گویم خطرناک ؟!

خوب اجازه بدید اول ببنیم که PBN چیه و چه کاربردی داره. PBN مخفف Private Blog Network یا شبکه اختصاصی بلاگ است که شما می توانید برای رشد وبسایت خودتان به صورت دستی و کاملاْ غیر طبیعی ایجاد کنید.

قصد ما از راه اندازی این بلاگ‌ها ایجاد وب‌سایت‌ها و مکان‌هایی غیر از وبسایت خودمان است که موضوع پست های این بلاگ ها شباهت زیادی با موضوع وبسایت ما دارد و زمانی که یک لینک درون این بلاگ ها ایجاد می شود و در واقع این بلاگ ها به وبسایت ما اشاره می کنند، خودش می تواند یک اعتبار باشد و اگر روی تقویت بلاگ ها کار کنید، می تواند اعتبار مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد.

اما چرا لینکسازی بی رویه و بدون برنامه ریزی در این بلاگ های دستساز خطرناک است ؟!

با پیشرفت الگوریتم های گوگل، امکان ردیابی لینک های PBN هم افزایش پیا کرده و اگر با دقت این کار را نکنید و گوگل متوجه شود که این بلاگ ها از سوی خود شما ساخته شده است، می تواند عواقب جبران ناپذیری انتظار شما را بکشد.

چون گوگل دوست ندارد شما به صورت فیک و غیر واقعی رشد کنید و علاقه دارد وب سایت هایی را به نتایج نخست گوگل برساند که واقعاً لیاقت این جایگاه را داشته باشند. البته ممکن است که شما محتوای خوبی داشته باشید و از PBN هم استفاده کنید. اما بگذارید روش ساخت و ایجاد شبکه PBN را به شما بگویم تا بتواند باعث رشد سایت شما شود و تا حد زیادی از خطر آن و حساسیت های گوگل کم شود.

در ابتدا باید شروع به ساخت چند بلاگ در سرویس های وبلاگدهی معتبر کنید . البته من پیشنهاد می کنم که مثلاً اگر قصد ساخت ۵ بلاگ برای رشد وبسایت خودتان را دارید، حداقل ۳ تای آن را به صورت کاملاً مجزا و بر روی یک دامنه اختصاصی (مثلاً دات آی آر) راه اندازی کنید چون ممکن است سرویس های وبلاگدهی یک روز تعطیل شوند و بلاگ شما هم روی هوا می رود !!!

بعد از راه اندازی این بلاگ ها یک پوسته ساده انتخاب کنید و شروع کنید از منابع مختلف موجود در اینترنت برای بلاگ های خود محتوا ایجاد کنید. اگر بتوانید محتوای اورجینال تولید کنید که خیلی خیلی بهتر است اما اگر هزینه این کار را ندارید، می توانید با ترکیب محتواهای موجود در اینترنت و البته درج لینک منبع، محتوای این وبلاگ ها را تامین کنید.

هشدار جدی !!!!

حداقل تا یک الی دو ماه به هیچ وجه در این بلاگ ها به وبسایت خودتان لینک ندهید و بگذارید گوگل احساس کند که اصلاً این وبسایت ها مال شما نیست و به شدت خودتان را به کوچه علی چپ بزنید.

بعد از حدود ۲ ماه درج مداوم محتوا در این بلاگ ها، سعی کنید تنها یک الی دو لینک در پست ها برای وب سایت خودتان ایجاد کنید و سپس با تقویت آن وبلاگ ها، با سرعت بسیار کند برای سایت خودتان لینک سازی کنید . فرض کنید این وب سایت ها مال شما نیست و برای ساخت لینک باید هزینه زیادی پرداخت کنید، با این حساب در هر ماه فقط یک، دو یا نهایتاً سه لینک در وبسایت های ساختگی خودتان ایجاد می کنید !!!

نکته مهم

اگر بتوانید برای وبلاگ های خود لینک سازی کنید و قدرت و اعتبار آن ها را افزایش دهید، به شدت می تواند به رشد وبسایت شما کمک کند و درج حتی همان ۱ یا دو عدد لینک می تواند تاثیر خوبی در رشد وبسایت شما در گوگل بگذارد.

در زیر لیست چند وبسایت برای ساخت وبلاگ را مشاهده می کنید:

– loxblog.com

– tebyan.net

– tibablog.ir

– avablog.ir

– bayan.ir

– rozblog.com

– hatenablog.com

– blogger.com

– nation2.com

استفاده از وبسایت های Social Bookmark

ساخت بک لینک رایگان با کمک وب‌سایت‌های Social Bookmark

وب‌سایت‌هایی وجود دارند که کاربران آن به طور روزانه، صفحاتی از وب‌سایت خود را به اشتراک می‌گذارند، در واقع این وب‌سایت‌ها به یک منبع بسیار معتبراشتراک محتوا، هم در نزد کاربران جهان و هم در دید موتورهای جست و جو تبدیل شده است. کافیست عبارت “Best Social Bookmark Websites” را در گوگل جست و جو کنید و در همان لینک‌های اول تا پنجم، به دنبال برترین وب‌سایت‌های روز سوشال بوک مارک بگردید.

فیلم آموزش نحوه ساخت بک لینک در وبسایت های سوشال بوک مارک

مثلاً در برنامه لینک سازی خودتان می توانید هفته ای ۳ الی ۴ لینک پروفایلی ایجاد کنید و رفته رفته با افزایش اعتبار وبسایت خودتان، به صورت ماهیانه کمی این تعداد را افزایش دهید. (البته این نسخه برای همه نیست و نمی توان از نظر تعداد یک نسخه کامل برای همه پیچید !!!)

یکی از این منابع، وب‌سایت Pocket هست که شما می‌توانید در آن یک حساب کاربری رایگان باز کرده و فعالیّت خود را برای اشتراک‌گذاری، لینک‌های وب‌سایت خود آغاز کنید. البتّه ما در ایران وب‌سایت سوشال بوکمارک به نامی نداریم ولی چون در این مقاله قصد و هدف ما بیشتر کسب اعتبار در دید گوگل هست، بنابراین برای ساخت بک لینک قوی، فعّالیت در این وب‌سایت‌ها را توصیه می‌کنم.

ساخت بک لینک رایگان از طریق سوشال بوک مارک

 

در ادامه لیست خوبی از وبسایت های social Bookmark را برای ساخت بک لینک رایگان مشاهده می کنید.

DA: یعنی Domain Authority یا اعتبار دامنه (از ۱۰۰) PA: یعنی Page Authority یا اعتبار صفحه (از ۱۰۰)

[/alert]

کپی رایت: جاوید گرشاسبی

Profile Creation DA PA
vimeo.com۹۷۹۶
pinterest.com۹۴۹۵
myspace.com۹۵۸۱
typepad.com۴۷۵۲
createspace.com۸۴۶۱
theverge.com۹۳۶۹
qualtrics.com۸۸۶۰
visual.ly۸۰۷۰
gameinformer.com۹۰۶۱
pearltrees.com۸۵۶۳
۸tracks.com۷۶۷۲
yudu.com۶۷۵۷
magcloud.com۸۰۶۰
dead.net۷۰۵۸
armorgames.com۸۴۶۴
warriorforum.com۶۸۵۷
skillsforhealth.org.uk۴۹۴۰
hostsearch.com۴۸۴۸
onrpg.com۵۸۵۱
issuu.com۹۵-
tumblr.com۸۵-
about.me۹۲-
reddit.com۹۱-
myspace.com۹۵-
۵۰۰px.com۸۴-
medium.com۹۵-
scoop.it۹۳-
instapaper.com۸۷-
diigo.com۸۹-
livejournal.com۹۲-
goodreads.com۹۳-
vimeo.com۹۷-
flickr.com۹۱-
authorstream.com۸۶-
seekingalpha.com۸۹-
triberr.com۵۶-
creativelive.com۷۰-
list.ly۸۰-
yuuby.com۴۰-

ساخت بک لینک های کامنتی

خوب امیدوارم که تا اینجای مقاله استفاده کافی را برده باشید. نوع دیگری از فرصت هایی که برای ساخت بک لینک رایگان وجود دارد، ایجاد بک لینک های کامنتی است.

بسیاری از وب سایت ها این امکان را به شما خواهند داد که بروید و در زیر پست های صفحات مقالات یا حتی محصلات آن وبسایت ها، نظر و دیدگاه خود را بنویسید. در برخی از این صفحات امکان درج دیدگاه را به همراه ساخت و درج لینک وب سایت خودتان را می دهد که می توانید از این بخش برای دریافت بک لینک رایگان استفاده کنید. یکی نکته ریز و تجربی اینکه سعی کنید به جای وارد کردن نام خودتان در فیلد نام، نام برند سایت خود و یا عبارت های کلیدی مشابه صفحه ای را قرار دهید که می خواهید برای آن صفحات بک لینک ایجاد کنید.

اما برای اینکه ما کار شما را راحت تر کنیم، برای یافتن بهتر وب سایت هایی که اجازه ساخت لینک های کامنتی را به شما می دهند، یک الگو تهیه کرده ایم که شما می توانید با جست و جوی این الگو ها در گوگل، این وب سایت ها را سریع تر پیدا کنید. فقط کافیست که به جای کلمه “Keyword” عبارت کلیدی مورد نظر خودتان را بنویسید تا وب سایت هایی در نتایج گوگل نمایش داده شود که مرتبط با کسب و کار شما باشد.

ایجاد بک لینک رایگان کامنتی

اما در ادامه لیست خوبی از وب سایت هایی که اجازه ساخت بک لینک کامنتی را به شما می دهد، آوردیم که می توانید از آن استفاده کنید.

URLPADATypeStatus
http://linek.ir/c1۴۳۸۹followactive
http://linek.ir/c2۲۴۴۳followactive
http://linek.ir/c3۳۱۴۱followactive
http://linek.ir/c4۲۸۳۸followactive
http://linek.ir/c5۲۱۳۸followactive
http://linek.ir/c6۲۴۳۷followactive
http://linek.ir/c7۱۶۳۶followactive
http://linek.ir/c9۱۸۳۶followactive
http://linek.ir/c10۲۰۳۶followactive
http://linek.ir/c11۲۸۳۵followactive
http://linek.ir/c12۲۴۳۵followactive
http://linek.ir/c13۳۶۳۴followactive
http://linek.ir/c14۲۶۳۴followactive
http://linek.ir/c15۲۰۳۴followactive
http://linek.ir/c16۲۳۳۳followactive
http://linek.ir/cs17۱۹۳۲followactive
http://linek.ir/cs18۱۶۳۱followactive
http://linek.ir/19۲۳۳۱followactive
http://linek.ir/20۱۷۳۱followactive
http://linek.ir/cs21۱۸۳۰followactive
http://linek.ir/cs22۲۸۳۰followactive
http://linek.ir/cs23۲۱۳۰followactive
shadowspastmystery.blogspot.com/p/goodies-for-writers.html۱۸۳۰followactive
shewalks.blogspot.com/2009/02/baby-names.html۲۱۳۰followactive
gwadzilla.blogspot.com/archives/2006_01_01_gwadzilla_archive.html۲۱۲۹followactive
lasagarobsten.blogspot.com/2011_12_03_archive.html۲۱۲۹followactive
nicolerichiefashion.blogspot.com/2008/12/nicole-and-harlow-out-in-la.html۱۹۲۹followactive
seducedbyhistory.blogspot.com/2009/12/facts-fiction-researchoh-my.html۱۹۲۹followactive
sheiladeeth.blogspot.com/2011/10/blog-tour-name-that-character-with-dawn.html۲۰۲۹followactive
babynamepondering.blogspot.com/2012/08/name-spotlight-sookie.html۱۹۲۸followactive
byneddiejingo.blogspot.com/2006/05/۱۹۲۸followactive
dcctreasures.blogspot.com/2018/04/sanctum-secorum-episode-01-companion.html۱۹۲۸followactive
ethniki-paideia.blogspot.com/2013/05/blog-post_9780.html۱۶۲۸followactive
libriamicimiei.blogspot.com/2015/08/book-blitz-frost-series-by-liz-dejesus.html۱۷۲۸followactive
lisa-amowitzya.blogspot.com/2012/10/blog-chain-post-1-whats-in-character.html۲۱۲۸followactive
paulsnewsline.blogspot.com/2013_11_17_archive.html۱۸۲۸followactive
crazyjewishconvert.blogspot.com/p/links.html۲۱۲۷nofollowactive
theplamen.blogspot.com/2007/07/20.html۲۱۲۷followactive
zekesgallery.blogspot.com/2004/01/۳۰۲۷followactive
lawsofsilence.blogspot.com/2009/10/half-past-three-in-garden-of-good-and_26.html۱۶۲۶followactive
work-it-mommy.blogspot.com/2015/04/how-we-named-our-daughters.html۲۲۲۶followactive
yeranenyaakov.blogspot.com/2013/09/sefer-karnayims-hint-to-5774.html۲۹۲۶followactive
bargainista.blogspot.com/2009/02/۲۱۲۵followactive
blybooks.blogspot.com/2013/03/normal-0-stephen-bly-1944-2011-in-my.html۱۵۲۵followactive
brizdazz.blogspot.com/2020/01/happy-new-year-feet-in-oz.html۱۸۲۵followactive
emmalarkins.blogspot.com/2010/01/۱۵۲۵followactive
jennimerritt.blogspot.com/2011/03/whats-in-name.html۱۷۲۵followactive
jscottsavage.blogspot.com/2009/08/creating-fantasy-names.html۲۵۲۵followactive
ten23designs.blogspot.com/2010/04/۱۵۲۵followactive
beth-amomslife.blogspot.com/2010/12/۲۱۲۵followactive
datawhat.blogspot.com/2006/03/۲۰۲۴followactive
donswife.blogspot.com/2009/01/oh-what-do-you-do-with-your-sleepy-time.html۱۷۲۴followactive
lucyvee.blogspot.com/2007/02/۲۰۲۴followactive
misspartymom.blogspot.com/2014/09/۱۷۲۴followactive
pmterrell.blogspot.com/2012/06/۱۷۲۴followactive
roseannamwhite.blogspot.com/2013/07/۲۰۲۴followactive
seojuicer.com/dashboard/totalbdwebsite.blogspot.in۲۶۲۴nofollowactive
tardate.blogspot.com/2009/04/۱۸۲۴followactive
writingwhilethericeboils.blogspot.com/2011/10/۲۲۲۴followactive
dive-into-worldbuilding.blogspot.com/2013/08/ttyu-retro-manipulating-feeling.html۱۳۲۳followactive
marthaoconnor.blogspot.com/2005/09/۱۹۲۳followactive
smartgirlsreadromance.blogspot.com/2013/07/۱۵۲۳followactive
star-crossedromance.blogspot.com/2007/08/research-how-i-do-it.html۱۷۲۳followactive
thehinducrosswordcorner.blogspot.com/2010/04/no-2579-sunday-04-apr-10.html۱۸۲۳followactive
aryngve.blogspot.com/2005/۱۷۲۲followactive
inmyblondelife.blogspot.com/2009/10/round-2-go.html۱۸۲۲followactive
missbethsvictorydance.blogspot.com/2008/03/barack-hussein-obama-whats-in-name.html۲۰۲۲followactive
taffyscandy.blogspot.com/۳۷۲۲followactive
trulyregalmanners.blogspot.com/2012/01/۱۶۲۲followactive
authorisabelroman.blogspot.com/2007/۱۶۲۱followactive
bscrevisited.blogspot.com/2009/12/whatd-you-do-see-meatballs-or-something.html۱۸۲۱followactive
dirty-dancing-analysis.blogspot.com/2017/05/۱۸۲۱followactive
kendaturner.blogspot.com/2011/۱۵۲۱followactive
lookingglassreview.blogspot.com/2008/11/۱۸۲۱followactive
mbtponderers.blogspot.com/2013/03/۱۵۲۱followactive
strikingkeys.blogspot.com/2013/04/baby-namin-part-2.html۱۶۲۱followactive
thebluestockingblog.blogspot.com/2010/05/resource-roundup-part-1-finding-right.html۲۵۲۱followactive
thinkingtoinking.blogspot.com/2012/06/۱۵۲۱followactive
asveth.blogspot.com/2013/02/blog-post.html۱۱۲۰followactive
kellymartinbooks.blogspot.com/2014/04/five-tips-for-naming-your-character.html۱۸۲۰followactive
madbushfarm.blogspot.com/2008/10/my-beautiful-girl-inaya.html۱۵۲۰followactive
obscurekidlitauthors.blogspot.com/2012/07/finding-character-names.html۱۷۲۰followactive
susanaylworth.blogspot.com/2011/07/more-on-character-names.html۱۳۲۰followactive
thedisneyfreakblog.blogspot.com/2013/06/۱۴۲۰followactive
writerscorner-traci.blogspot.com/2009/09/whats-in-name.html۱۴۲۰followactive
ziglernews.blogspot.com/2016/10/writing-wednesday-october-26th-2016-fd.html۱۵۲۰followactive
dapoblog.blogspot.com/2006/09/jesus-in-cleats.html۲۳۱۹followactive
eponymia.blogspot.com/۲۲۱۹followactive
knitpurlknitpearl.blogspot.com/2006/07/happy-canada-day.html۱۹۱۹followactive
lennys-world.blogspot.com/2011/01/monsters-loose.html۱۶۱۹nofollowactive
maryhughesbooks.blogspot.com/2013/06/my-author-tool-bag_20.html۱۸۱۹followactive
nameisms.blogspot.com/2009/01/8-ways-to-spark-ideas-for-picking.html۱۴۱۹followactive
pixtalpeep.blogspot.com/2011/07/naming-world-one-baby-at-time.html۱۶۱۹followactive
ps-annie.blogspot.com/2017/03/discover-what-your-name-means-day.html۱۷۱۹followactive
tanbircox.blogspot.com/2012/01/blog-post_2458.html۲۴۱۹followactive
cutekittypunk.blogspot.com/2013/04/baby-name-kenobi-boy.html۱۸۱۸followactive
parentingdaet.blogspot.com/2015/10/baby-name-generator-with-parents-names.html۱۵۱۸followactive
pjknews.blogspot.com/2009/10/fun-continues.html۱۶۱۸followactive
rensbabynameblog.blogspot.com/2012/11/۱۳۱۸followactive
romancespinners.blogspot.com/2015/04/۱۷۱۸followactive
sharpshooters.blogspot.com/2007/12/wyatts-christmas-list.html۱۷۱۸followactive
----active
----active
----active

استفاده از ابزار بومی نت پارک

همانطور که گفتیم رپورتاژ آگهی یکی از روش‌های موثر در ساخت بک لینک است. اما چه می‌شد اگر هزینه‌های آن کاهش پیدا می‌کرد تا بیشتر بتوانیم از آن استفاده کنیم. اما مشکلی که در کاهش هزینه همواره وجود داشته نزول کیفیت بک لینک است. هر سایتی که قیمت‌های پایینی دارد در نتیجه رپورتاژهای بیشتر و لینک‌های خروجی بیشتر خواهد داشت و اتوریتی بین آن‌ها تقسیم خواهد شد.

نت پارک با ابزار خلاق خود این مشکل را برای ما سئوکاران و وبمستران حل کرده است. بدین شکل که شما بصورت چندطرفه و چرخشی می‌توانید رپورتاژ منتشر کنید. در واقع در ابزار لینک سازی نت پارک شما میزبان سایت A می‌شوید و سایت B میزبان شما خواهد شد.

همچنین مزیت‌های این سیستم عبارت است از:

یافتن یک میزبان مرتبط

این ابزار برای شما میزبان مرتبط پیدا می‌کند. به همین دلیل قدرت رپورتاژ شما را افزایش می‌دهد.

کنترل تناسب بین اتوریتی دامنه میزبان و مهمان

اگر شما سایتی با اتوریتی دامنه بالا هستید نگران اتوریتی میزبان خود نباشید. نت پارک شما را تنها به وب‌سایت‌های مشابه معرفی می‌کند. میزبان شما اتوریتی بین منفی ۵ تا مثبت ۱۰ به نسبت شما خواهد داشت. ینی اگر اتوریتی شما ۴۰ است میزبان شما اتوریتی دامنه بین ۳۵ تا ۵۰ خواهد داشت.

بررسی اسپم اسکور

امتیاز اسپم میزبان شما بررسی خواهد شد و معمولا بالای ۳۰ خطرناک محسوب می‌شود و دسترسی به سرویس نخواهد داشت

رپورتاژهای دائمی

همانند رپورتاژ آگهی دائمی خواهد بود

امنیت و ضمانت

اگر رپورتاژ شما توسط میزبان حذف شود توسط سیستم شناسایی شده و اتوماتیک مجددا در سایت جدیدی لینک شما ایجاد خواهد شد.

 

مراحل ثبت درخواست

 • در نت پارک عضو شوید.
 • در داشبورد سایت خود را اضافه کنید.
 • وارد صفحه رپورتاژ ماتریسی شده و جدید را بزنید.
 • سایت خود را انتخاب کنید.
 • یک رپورتاژ مهمان به انتخاب خود در سایتتان منتشر کنید. اکثر آن‌ها یونیک و مرتبط به شما بوده و ارزشمند است.
 • محتوای رپورتاژ آگهی خود را ثبت کنید.

مراحل ثبت درخواست نت پارک

ایجاد بک لینک رایگان در لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین، یکی از معتبرترین شبکه‌های اجتماعی دنیا در دید گوگل است و هر وبمستری، بهتر است فعالیّت خود را (هر چند محدود) در لینکدین شروع کند. در این شبکه معمولاً متخصصان در حوزه‌های مختلف فعال هستند و علاوه بر دریافت اعتبار برای وب‌سایت، می‌توان روی گسترده‌تر کردن شبکه تخصصی خودمان، حساب کنیم. 

شما می‌توانید از طریق انتشار مقالات خود دربخش Article شبکه لینکدین، بک لینک رایگان دریافت کنید که خودش به نوعی یک Social Signal هم محسوب می‌شود و شما می‌توانید برای ساخت بک لینک معتبر از این وب‌سایت معتبر، کمک بگیرید.

ساخت بک لینک رایگان از طرق لینکدین

به خصوص برای دوستانی که به تازگی وب سایت خودشان را راه اندازی کرده اند به شدّت توصیه می کنم بعد از اینکه مقالات شما بر روی وب سایت خودتان منتشر شد و البته در گوگل ایندکس شد (خیلی مهمه !) بعدش بیایید و قسمتی از ان را در مکان های مختلف (من جمله بخش Article لینکدین) منتشر کنید و سعی کنید لینک های برندی (لینکی که شامل نام برند سایت شما باشد) یا حتی ادرس وبسایت خودتان را به عنوان منبع قرار داده و همین مسئله می تواند سیگنال های خوبی به سمت وب سایت شما ایجاد کند.

در این روش سعی کنید ۷۰ درصد روی لینک های حاوی نام برند کسب و کار شما، آدرس URL مستقیم وب سایت شما کار کنید و ۳۰ درصد باقی مانده را هم می توانید روی ایجاد عبارت کلیدی مشابه صفحه مقصد و naked url یا همان قرار دادن آدرس URL مستقیم صفحه مقصد کار کنید.

ساخت بک لینک رایگان به کمک کوتاه کننده های لینک

سرویس هایی وجود دارند که شما می توانید یک لینک به عنوان ورودی به این وبسایت ها دهید و در خروجی، لینک کوتاه شده آن را دریافت کنید. این سرویس ها به دلیل اینکه از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده می کنند، کل ارزش وبسایت را به لینک کوتاه شده منتقل خواهند کرد بنابریان فرصت خیلی خوبی برای تولید بک لینک به حساب می آیند. سرویس های کوتاه کننده بسیاری وجود دارند که می توانید از آن ها برای کوتاه کردن لینک های وبسایت خودتان استفاده کنید و یا اینکه از این لینک ها برای ساخت لینک در لایه های دو و سه (تقویت لایه اول و دوم مکان هایی که لینک ایجاد کردید) استفاده کنید.

شما می توانید در برخی از مواقع لینک های خود را به صورت کوتاه شده در شبکه های اجتماعی و در مکان های دیگر سطح وب تولید کنید که بتوانید از اعتبار این وبسایت ها برای افزایش اعتبار وبسایت خودتان استفاده کنید.

در زیر لیست خوبی از وبسایت های کوتاه کننده لینک را مشاهده می کنید:

ameCustom DomainAB TestingPixel TrackingLink
BitlyYesNoNobitly.com
RebrandlyYesNoNorebrandly.com
Short.ioYesNoYesshort.io
LinklyNoNoNolinklyhq.com
ClickmeterYesYesclickmeter.com
PixelmeNoNoYespixelme.me
BLinkYesNoNowww.bl.ink
Cutt.lyNoNoNocutt.ly
SmartURLYesNoYesmanage.smarturl.it
Soo.gdNoNoNosoo.gd
Url ShortenerNoNoNolinek.ir/cc
TinnyYesNoYestinycc.com
CkimYesYesYesclkim.com
TinyURLNoNoNotinyurl.com
T2mioYesNoNot2mio.com
Tiny.ieYesNoYestiny.ie
ShorturlNoNoNoshorturl.at
Bit.doNoNoNobit.do
yourlsNoNoNoyourls.org
MusicjetNoNoYesmusicjet.com
Adf.lyNoNoNoadf.ly
IS.GDNoNoNois.gd

 

ساخت بک لینک ریدایرکتی گوگل

یکی از انواع بک لینک هایی که می تواند بر روی Domain Autority دامه وبسایت شما تاثیر بسیار بالایی داشته باشد، ساخت بک لینک های ریدایرکتی از سمت گوگل است. 

موتور جست و جوی گوگل سرویس ها و زیر دامنه های بسیاری دارد که می توان از اعتبار آن ها استفاده کرد و در کنار سایر انواع بک لینک اعتبار وب سایت خود را تا حد قابل توجهی افزایش داد.

البته برای پیاده سازی این وش از لینک سازی اصلاًً نباید عجله کرد و باید مثل روش های قبلی ساخت بک لینک، با حوصله این نوع لینک ها را ایجاد کرد.

البته بهتر است برای اینکه بتوانید تغییرات محسوسی در دامین آتوریتی خود مشاهده کنید، از تعداد بیشتری برای ایجاد چنین لینک هایی استفاده کنید.

اما بریم سراغ این روش که چگونه انجام می شود.

با دقت به این آدرس URL دقت کنید: google.com/url?sa=t&url=https://www.marketerha.com

اگر این آدرس را در مرورگر خود تایپ کنید با چنین تصویری رو به رو خواهید شد.

ساخت بک لینک رایگان از طریق گوگل

حال تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به جای آدرس وبسایت”marketerha.com” لینک وبسایت خودتان را قرار دهید و بعد از آن لینک را در سایر وبلاگ ها و یا شبکه های اجتماعی که سریع تر توسط ربات های گوگل خزش می شوند، قرار دهید.

این کار باعث خواهد شد تا به نوعی از اعتبار دامنه گوگل استفاده کنید و هر از چند گاهی می توانید چنین بک لینک هایی را تولید و در سایر وبسایت های وبلاگی و … منتشر کنید. حتی می توانید این نوع لینک ها را کوتاه کرده و لینک کوتاهش را در سوشال و سایر مکان های آنلاین منتشر کنید.

بسیار خوب بالاخره این مقاله تمام شد !!!

امیدوارم از مقاله ساخت بک لینک رایگان نهایت استفاده را برده باشید. سعی کردم یه مقاله ای بنویسم که واقعاً به درد بخور باشه و یک لیست کامل از بهترین مکان ها برای ساخت بک لینک رایگان را در اختیار شما بذارم. امیدوارم که این آموزش رو دوست داشته باشید و توصیه می کنم حتما سری به دوره در مسیر سئو بزنید چون قطعاً ضرر نمی کنید…

 

۵/۵ - (۲۱ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مسیر سئو را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۹ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. زینب
  ۱:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۰۳

  فقط میتونم بگم عااالی بود.
  ادبیات نوشتاری مقالاتتون خیلی خوبه.

  • عرفان رحیمی
   ۵:۲۳ ۱۳۹۷/۱۰/۰۴

   سلام و عرض ادب

   لطف شماست. امیدوارم براتون مفید بوده باشه.

 2. محمد معصومی
  ۴:۳۶ ۱۳۹۸/۰۷/۲۰

  سلام و ممنون از شما جناب رحیمی از معرفی این روش‌ها برای ساخت بک لینک
  فقط یه سوال داشتم منظورتون از لینکسازی در بخش مقالات لینکدین دقیقاً چیه؟

  تشکر

  • عرفان رحیمی
   ۹:۱۰ ۱۳۹۸/۰۷/۲۱

   سلام بر شما و ممنون از لطف شما
   ببینید برای ساخت بک لینک رایگان در لینکدین، کافیست، یک حساب رایگان باز کنید و شروع به گسترش Network خود در این وب‌سایت کنید، از بخش Create Article‌می‌توانید به سادگی وارد بخش انتشار مقاله شوید و نوشته ها و مطالبی که قبلاٌ در وب‌سایت خود منتشر کرده اید را در این وب‌سایت منتشر کنید، این کار نه تنها سبب دیده شدن مقالات شما می‌شود بلکه می توانید با ایجاد Anchor Text‌ یا همان کلمات لینک شده، برای وب‌سایت خودتان بک لینک معتبر ساخته و اعتبار صفحات را در گوگل افزایش دهید.

 3. خرید اینترنتی
  ۱۱:۰۰ ۱۳۹۸/۱۰/۰۹

  بیانات زیبا و طرز ادای کلمات فوق العاده ست و امیدوارم همچنان در راستای اهداف موفق و ارزشمند پیش بروید
  خرید اینترنتی
  baneh.com
  باسپاس

  • عرفان رحیمی
   ۱۲:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۰۹

   ممنون از شما، لطف شماست . خوشحالم که براتون مفید بوده

 4. محافظ شاخ گوزنی صنایع کاوه
  ۵:۱۱ ۱۳۹۹/۰۵/۰۴

  مرسی از مطالب مفیدتون

  خرید حصار شاخ گوزن

  • عرفان رحیمی
   ۸:۳۸ ۱۳۹۹/۰۵/۰۵

   سلام خوشحالم که براتون مفید بود.

  • metal
   ۷:۰۳ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲

   مطلب خیلی باحالی دارید و آرزو ی یه حال خوب،امیدوارم وبلاگ کمپانی ما رو در آدرس حفاظ درها آکاردیون چک کنید.

  • عرفان رحیمی
   ۹:۴۷ ۱۳۹۹/۰۶/۰۴

   سلام دوست عزیز:

   ممنون از لطف و محبّت شما. تمام تلاش ما کمک به رشد کسب و کار شما در فضای دیجیتال است.

  • ali
   ۹:۱۷ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲

   مطلب خیلی ناب هست و امروزتون پر باشه از اتفاقای خوب،امیدوارم مقاله گروه ما رو به آدرس کرکره درها اکاردئون بررسی کنید.

  • عرفان رحیمی
   ۹:۴۷ ۱۳۹۹/۰۶/۰۴

   سلام دوست عزیز:

   ممنونم. ما هم برای شما حال و روزگار خوشی را ارزو داریم.

 5. amir ali
  ۱۰:۰۶ ۱۳۹۹/۰۶/۱۵

  مطلب بسیار باحالی دارید و همیشه موفق باشید محافظ بالکن

  • عرفان رحیمی
   ۱۱:۴۷ ۱۳۹۹/۰۶/۱۶

   سلام ممنونم دوست گرانقدر
   سعی کردم مقاله خوب و جامعی در مورد نحوه ساخت بک لینک با کیفیت تولید کنم.
   امیدوارم براتون مفید بوده باشه

 6. شمعون
  ۸:۲۸ ۱۳۹۹/۰۶/۱۵

  پست خیلی قشنگی است و شاد باشید،چقدر خوب میشه وبلاگ منو به آدرس نصب فوری محافظ شاخ گوزن کاوه چک کنید.

  • عرفان رحیمی
   ۱۱:۵۱ ۱۳۹۹/۰۶/۱۶

   سلام دوست گرانقدر:

   سایتتون رو بررسی کردم . به نظرم جای کار بسیاری دارد.
   برای شروع خیلی هم عالیست . پر قدرت ادامه دهید.
   از ساخت بک لینک با کیفیت غافل نشوید.
   در خدمت شما هستم.

 7. رخشانه
  ۴:۵۴ ۱۳۹۹/۰۶/۲۰

  پست بانمکی می باشد و همیشه موفق باشید،خوشحال میشم که وبلاگ ما رو در آدرس شیک ترین شاخ گوزن تیم کاوه بررسی کنید.

  • عرفان رحیمی
   ۸:۰۹ ۱۳۹۹/۰۶/۲۴

   سلام دوست عزیز:

   ممنون از نظر ارزشمند شما امیدوارم مقاله ساخت بک لینک با کیفیت براتون مفید بوده باشه

  • عرفان رحیمی
   ۸:۴۲ ۱۳۹۹/۰۷/۰۶

   سلام، ممنون از لطف شما

 8. زهره
  ۶:۰۰ ۱۳۹۹/۰۷/۱۵

  ممنون از مطلب خوبتون
  سوالی که من دارم اینه که با توجه به اینکه اکثر لینک هایی که به صورت رایگان میسازیم نوفالو هست در سئو تاثیری داره؟
  Authin.ir

  • عرفان رحیمی
   ۷:۳۶ ۱۳۹۹/۰۷/۱۵

   سلام، ممنون از اینکه همراه ما هستید:

   ببیند لینک نوفالو یعنی اینکه داریم به ربات گوگل میگیم که الزامی نیست این لینک رو دنبال کنی (ممکنه دنبال کنه ولی ارزش سئو اون صفحه رو منتقل نخواهد کرد)

   در کل توصیه میشه هم لینک فالو بسازید و هم نوفالو ولی به طور کلّی زیاد بودن لینک های نوفالو اگه جاهای خوب ساخته شده باشه ضرری به سئو نمی زنه اما بهتره تلاش کنید در فضای وب لینک های فالو تولید کنید و تعداد اون‌ها رو به مرور بیشتر کنید.

 9. فروشگاه اینترنتی
  ۱:۰۷ ۱۳۹۹/۰۸/۱۳

  سلام خسته نباشید..خیلی عالیه دستتون درد نکنه میخام اینکارارو رویه فروشگاه اینترنتی جاودان کالا javdankala.com انجام بدم.

  • عرفان رحیمی
   ۸:۴۸ ۱۳۹۹/۰۸/۲۶

   سلام ممنون از شما

   امیدوارم بتونید لینکسازی طبیعی خوبی رو به کمک این مقاله تجربه کنید.

 10. علی
  ۹:۵۹ ۱۳۹۹/۰۸/۱۴

  سلام
  اول اینکه خسته نباشید واقعاً مطلب مفیدی بود.

  یه سوال داشتم، بهترین روش لینکسازی خارجی چیه؟ یعنی بتونیم بک لینک با کیفیت بگیریم از طریق بهترین روش؟ ممنون

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۴۲ ۱۳۹۹/۰۸/۱۴

   سلام . ممنون از لطف شما

   ببینید برای ساخت بک لینک با کیفیت، روش های بسیاری وجود دارد و شما می توانید با کمک روش های لینک سازی طبیعی ، به رشد سایت خود کمک کنید. یکی از بهترین روش ها، حضور فعال در انجمن های پزسش و پاسخ و ساخت لینک در آن انجمن ها و فروم های اینترنتی است.

 11. احمد
  ۳:۲۷ ۱۳۹۹/۰۸/۱۸

  سلام جناب رحیمی وقت شما بخیر باشه:

  به نظرتون خرید بک لینک رو بیشتر توصیه می کنید یا ساخت بک لینک های طبیعی؟

  • عرفان رحیمی
   ۷:۴۱ ۱۳۹۹/۰۸/۱۸

   سلام و احترام:

   ساخت لینک های طبیعی را توصیه می کنم، خرید بک لینک به روش رپورتاژ اگهی رو توصیه می کنم.

 12. سعید حسنی
  ۴:۱۰ ۱۳۹۹/۰۸/۲۸

  سلام
  خیلی مطلب مفیدی بود درمورد لینک سازی , واقعا ممنون (:
  یه سوال دارم
  وقتی اسم یه برند یا شرکت رو در گوگل سرچ میکنی اکثرا وبسایت اون برند نشون داده میشه در نتیجه اول
  ولی وقتی اسم وبسایت من رو سرچ میکنم “آقای برنامه نویس”
  در نتیجه سوم نشون داده میشه !
  باید چیکار کرد که بیاد نتیجه اول ؟
  https://mr-programer.ir

  • عرفان رحیمی
   ۹:۰۳ ۱۳۹۹/۰۸/۲۹

   سلام و امیدوارم که حالتون خوب باشه

   ممنون از اینکه مقاله ساخت بک لینک طبیعی مورد توجهتون قرار گرفت

   من سایتتون رو بررسی کردم ۲ تا لینک بالای سر شما هست. یکی کافه بازار که اصلاً رقیب شما حساب نمیشه و یکی دیگه لینک اول مربوط به یک وبسایتی هست که دقیقاً نام برندش با نام برند شما یکی هست و چون سایت ایشون مقداری از شما قوی تره، گوگل تشخیص داده اون رو بیاره لینک اول.

   به نظرم براش یه استراتژی ساخت لینک روی نام برند به حالت های مختلف (هم داخلی و هم خارجی ) تدوین کنید و یه مدت روی نام برندتون لینک‌سازی کنید تا مشکلتون حل بشه و گوگل شما رو مناسبتر ببینه برای لینک ۱ شدن.

 13. اصغر صابر
  ۹:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۷

  سلام ، ممنون خیلی عالی بود , متاسفانه اسم سایتی که ما استفاده کردیم فقط تو شاهنامه نیومده!!
  و خیلی مشکل داریم و وقتی فارسی اون عنوان رو سرچ میکنیم صفحه چندم میاد با لینک سازی و بک لینک درست میشه؟
  Cesoot.ir

  • عرفان رحیمی
   ۶:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹

   سلام خدمت شما:

   ببینید راهکارش اینه که عبارت کلیدی رو به همراه عیارت فروشگاه اینترنتی بیاورید مثلاً:

   “فروشگاه اینترنتی سه سوت ” یا “خرید انلاین از فروشگاه سه سوت” و… اینطوری گوگل متوجه خواهد شد که شما یک فروشگاه هستید و نام برند شما سه سوت هست.

 14. فرزاد
  ۶:۲۷ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵

  تشکر بابت مطلب مفیدتون
  zibamehr.com

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۰۹

   سلام وقت شما بخیر

   خوشحالم که این روش های لینکسازی براتون مفید بود.

 15. پوریا
  ۱۰:۲۹ ۱۴۰۰/۰۳/۱۸

  سلام خیلی ممنون بابت محتوای ارزشمندتون
  برای مقاله بهترین هاست های کانتنت کلی لینک پروفایلی و چند تای کامنتی ساختم اما تو ابزار ماز که بررسی می کنم لینک هایی که ساختم رو نشون نمیده این مشکلی که نیست درسته ؟
  چطوری باید بفهمم گوگل لینک رو ایندکس کرده

  • عرفان رحیمی
   ۱۲:۱۴ ۱۴۰۰/۰۳/۲۲

   سلام و عرض ادب

   ممنون از اینکه توجه داشتید و براتون مفید بود.

   ببینید بله گاهی اوقات همینطور میشه و برخی از لینک ها داخل ماز دیده نمیشه و باید به سراغ سرچ کنسول و بخش لینک های خارجی بروید. البته به نظرم از ابزار AHREFS هم برای برای بررسی بک لینک ها استفاده کنید چون اون هم ابزار بسیار قدرتمندی است.

 16. احمد رضایی
  ۵:۴۷ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰

  سلام جناب رحیمی
  امیدارم خوب باشید

  ممنون از شما بابت انتشار یک چنین مقاله کاملی در مورد روش های ساخت بک لینک رایگان.
  واقعاً دستتون درد نکنه، این صفحه لایق لینک ۱ گوگله 🙂

 17. داود کرمانی
  ۱:۰۰ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

  جناب آقای رحیمی
  مثل همیشه مقاله هاتون بسیار مفید و کاربردی هستن
  به امید موفقیت شما و همه دوستان عزیزم در حوزه دیجیتال مارکتینگ

  • عرفان رحیمی
   ۵:۳۱ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

   سلام جناب کرمانی عزیز

   ممنون از نقطه نظر ارزشمندتون سعی کردم در این مقاله یک لیست کامل و جامع برای ساخت بک لینک رایگان تهیه کنم.

   خوشحالم که راضی بودید.

 18. داریوش
  ۵:۱۴ ۱۴۰۰/۰۳/۳۰

  سلام، مقالتون واقعاً جامع بود کیف کردم

  البته مقاله های دیگه در مورد ایجاد و ساخت بک لینک رایگان رو خوندم ولی مال شما یه چی دیگس 🙂

  • عرفان رحیمی
   ۸:۲۳ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

   سلام و عرض ادب

   ممنون لطف شماست .

 19. باقری
  ۱:۳۱ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

  سلام
  بین مقالات مربوط به ساخت بک لینک رایگان واقعا جامع ترین و عالی ترین مقاله بود.

  • عرفان رحیمی
   ۸:۰۹ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

   سلام و احترام جناب باقری عزیز:

   ممنون از لطف شما سعی کردیم همینطور باشه و یک مقاله جامع و قوی در حوزه ساخت بک لینک رایگان تولید کنیم.

 20. رضا باکری
  ۱۲:۴۸ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰

  من به کمک این مقاله تونستم کلی بک لینک رایگان بسازم.

  مرسی از شما جناب رحیمی عزیز

  • عرفان رحیمی
   ۱:۵۷ ۱۴۰۰/۰۴/۲۱

   سلام خوشحالم که مفید بود براتون

 21. موبوفان
  ۱۲:۱۹ ۱۴۰۰/۰۶/۰۲

  سپاسگزارم مطلب جالبی بود و کمکم کرد
  http://www.mobofun.ir

  • عرفان رحیمی
   ۷:۱۷ ۱۴۰۰/۰۶/۱۵

   سلام و ممنون از شما

 22. عطاملک
  ۷:۰۰ ۱۴۰۰/۰۶/۱۳

  سلام
  اگر لیست فروم های با da بالا که بشه توش لینک سازی کرد هم تو مقاله بود خیلی خوب میشد

  • عرفان رحیمی
   ۷:۱۵ ۱۴۰۰/۰۶/۱۵

   سلام بر شما
   DA برخی سایت ها رو هم قرار دادیم می تونید چک کنید و داخلش لینکسازی کنید.

 23. محمد کرم رضایی
  ۵:۳۱ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸

  آقای رحیمی خیلی خوبی به خداااا
  من با این مقاله ساخت بک لینک شما تونستم کلی بک لینک رایگان بسازم.
  حرف نداری، یه دنیا ممنون

  • عرفان رحیمی
   ۱:۲۶ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸

   سلام دوست خوبم
   خیلی خوشحالم ، ممنون از لطف بیکران شما

 24. رضا معینی
  ۱۰:۴۹ ۱۴۰۰/۰۷/۳۰

  سلام و درود بر شما

  من با مقاله شما کلی بک لینک رایگان ساختم.

  خیلی ممنونم واقعا از شما

  • عرفان رحیمی
   ۱:۰۷ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳

   سلام خدمت شما
   بسیار عالی امیدوارم براتون مفید بوده باشه

 25. مینا باقری
  ۱۰:۲۲ ۱۴۰۰/۰۸/۰۲

  سلام، وقتتون بخیر باشه

  چقدر کامل و عالی هست این لیست رایگان برای ایجاد بک لینک واقعا سپاسگزارم از شما.

  • عرفان رحیمی
   ۱:۰۷ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳

   سلام و عرض ادب

   چقدر عالی، خوشحالم که تونستم به شما کمک کنم.

 26. سابین سرور
  ۸:۰۴ ۱۴۰۰/۰۸/۲۵

  سلام و احترام
  متشکریم از مقاله جامع و کاربردی که بهمراه لیست سایت های معتبر منتشر کردید.
  موفق باشید.

  • عرفان رحیمی
   ۹:۴۸ ۱۴۰۰/۰۸/۲۶

   سلام و عرض ادب
   خوشحالم که لیست منابع برای ساخت بک لینک مفید بود.

 27. امیر
  ۱:۱۱ ۱۴۰۰/۰۹/۱۶

  سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید و ممنون از مطلب خوبتون
  برای وبسایتی که دارای بیش از ۶۰۰ تا مطلب است چطور باید بک لینک سازی کرد ؟ باید به تک تک مطالب بک لینک درست کرد یا برای دسته بندی ها بک لینک ساخت؟
  و درضمن تو ساخت لینک های پروفایلی از جمله دانشگاهی و … باید آدرس صفحه اصلی را قرار بدیم یا آدرس صفحه مطالب رو ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • عرفان رحیمی
   ۵:۱۵ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

   سلام وقت شما بخیر باشه

   ببنید راستش پاسخ سوالتون بسیار مفصل هست و نمیشه در قالب یک کامنت جواب داد. اما خیلی خلاصه بگم، شما باید ابتدا صفحات ستون و مهم سایت خود را جدا کنید و برای بک لینک از آن ها شروع کنید البته در ادامه با تقویت سایر صفحات به ترتیب اولویت اهمیت و اهداف تجاری برای شما، می تونید روی بک لینک اون ها کار کنید.

   اگر دوست داشتید سری به صفحه دوره جامع سئو همگام بزنید چون یکی از سرفصل ها دقیقا آموزش کامل سئو Off Page هست.

 28. امیر
  ۱۰:۳۴ ۱۴۰۰/۰۹/۱۶

  مطالب خوب و جامعی بود . در وبسایتم استفاده کردم .
  از سایتم لطفا بازدید بفرمائید .
  https://shishesecurit.ir/

  • عرفان رحیمی
   ۵:۱۱ ۱۴۰۰/۰۹/۱۷

   سلام وقت شما بخیر
   عالی
   چه خوب که براتون مفید بود.

  • arash
   ۴:۱۹ ۱۴۰۱/۰۵/۳۱

   وبسایتتون خیلی جالب و مفید بود خرید فالوور ارزان توییتر

  • عرفان رحیمی
   ۴:۴۸ ۱۴۰۱/۰۶/۰۱

   ممنون از شما

 29. فرتورچین
  ۹:۵۰ ۱۴۰۰/۱۱/۰۲

  سلام. روز خوش. من دیروز با کانال اینستاگرامی و پس از اون با سایت شما آشنا شدم. این مقاله را خواندم و بسیار هم بهره بردم. سپاس از شما. تنها یک نکته. در این مقاله لیست سایت‌های ساخت لینک پروفایلی با لیست سایت‌های لیک سوشال بوک مارک یکی است. لیست نخست درست است ولی به گمانم لیست دوم نادرست باشد که باید پاک شود و اگر نیاز می‌بینید لیست مناسب جایگذین آن شود. باز هم سپاس.
  https://farturchin.com

  • عرفان رحیمی
   ۷:۲۴ ۱۴۰۰/۱۱/۰۲

   سلام و ممنون از دقت نظر شما

   اصلاح شد.

 30. ali
  ۱۰:۴۲ ۱۴۰۱/۰۹/۰۱

  سلام سایتی هست که شبیه گوگله. شما می تونید لینک های خودتون رو در این سایت به صورت رایگان ثبت کنید. در واقع بک لینک رایگانه
  ادرس سایت: goodgoogle.ir/send-link
  کلا لینک، عنوان و توضیح دو خطی میخواد!
  پیشنهاد من به شما

 31. علی کمالی
  ۹:۵۹ ۱۴۰۱/۰۹/۱۶

  مرسی از مطالب مفیدتون
  عصر مهر

  • عرفان رحیمی
   ۱۰:۲۵ ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

   سلام خواهش می کنم.

 32. علیرضا رستگار
  ۶:۲۴ ۱۴۰۲/۰۷/۱۲

  خیلی مطلب مفیدی بود و واقعا استفاده کردم.
  مرسی از شما

  https://nikpu.com
  https://ppny.ir

  • عرفان رحیمی
   ۱۱:۳۶ ۱۴۰۲/۰۷/۱۸

   سلام قربان شما