الگوریتم پاندا بر روی سئو چه تاثیری دارد؟ [ تاثیر پاندا روی سئو ]

الگوریتم پاندا بر روی سئو چه تاثیری دارد؟ [ تاثیر پاندا روی سئو ]

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که تاثیر الگوریتم پاندا که قبلا در مورد آن صحبت شد، چه تاثیری بر سئو دارد و اینکه با وجود این الگوریتم قدرتمند، باید چه نکاتی را توجه کنیم تا بتوانیم در میان رقبای خود، رتبه ها برتری را به درست آوریم. پیش از این مقاله ای با عنوان الگوریتم گوگل پاندا چیست در وبسایت مسیر سئو منتشر شده بود که در این مقاله می خواهیم درباره تاثیر این الگوریتم بر سئو صحبت کنیم.

الگوریتم پاندا چیست و بر روی سئو سایت چه تاثیری دارد؟

همان گونه که می دانید گوگل برای بررسی وب سایت ها از الگوریتم های مختلفی استفاده می کند. الگوریتم پاندا به عنوان یکی از مهم ترین  الگوریتم های گوگل  شناخته می شود. هر کدام از الگوریتم های موجود در گوگل وظایف خاصی بر عهده دارند. با این حال استفاده از الگوریتم پاندا موجب می شود که محتوای ارائه شده توسط شما بررسی شده و میزان رضایت کاربران را در مورد محتوای ارائه شده در نظر خواهد گرفت.

الگوریتم پاندا چیست

الگوریتم گوگل پاندا چیست؟

بسیاری از وب سایت ها برای توسعه رتبه خود سعی در کپی کردن مطالب وب سایت های دیگر دارند. این وب سایت ها با عرضه محتوای کپی، کاربران را خسته و دلزده خواهند کرد. در کنار بررسی محتوای تکراری، این الگوریتم فعالیت های بسیار پیچیده تری را نیز انجام خواهد داد. شناسایی محتوای بی کیفیت و مبارزه با آن ها توسط الگوریتم پاندا به بهترین شکل انجام می پذیرد. با ما در تسمینو همراه باشید تا اطلاعات کافی به شما در مورد الگوریتم های گوگل ارائه دهیم.

علت ساخته شدن الگوریتم پاندا

بد نیست بدانید که شرکت گوگل در سال ۲۰۱۰ با یک بحران بزرگ و اساسی مواجه شد. در این برهه زمانی بسیاری از وب سایت ها با ارائه محتوای بی کیفیت و کپی شده برای بهبود وب سایت خود، از راه های غیرقانونی استفاده می کردند. با توجه به اینکه استفاده از این روش در حال افزایش بود، گوگل تصمیم گرفت با طراحی این الگوریتم، رضایت کاربران را در بهبود رتبه وب سایت مد نظر قرار دهد.

طراحی و ساخت الگوریتم گوگل به بهترین شکل توانست محتوای بی کیفیت را شناسایی کرده و با حذف آن ها از توسعه رتبه وب سایت ها، در موتور جستجوگر جلوگیری نمایند.

امروزه به خوبی می توانید محتوای متنی با کیفیت را در بستر اینترنت مشاهده نمایید. نیاز مخاطب با خواندن این محتوا به خوبی برطرف خواهد شد.

موارد مهم برای الگوریتم پاندا

موارد مهم برای الگوریتم پاندا

همانگونه که عنوان شد الگوریتم های ارائه شده توسط گوگل وظایف متعددی را انجام خواهند داد. با این حال الگوریتم پاندا نیز به مانند سایر الگوریتم ها، عملکردی منحصر به فرد خواهد داشت. با ما همراه باشید تا موارد مهمی که توسط الگوریتم پاندا بررسی می‌ شوند را برای شما بیان کنیم.

محتوای کم

یکی از فاکتورهای اصلی گوگل جهت بهبود رتبه وب سایت، تولید محتوای با کیفیت خواهد بود. بسیاری از وب سایت ها امروزه با مطالب کمی که ارائه می دهند نمی توانند احتیاج کاربران را برطرف کنند. بدون شک این وب ‌سایت ‌ها لطمه ‌های زیادی را به خود خواهند دید. به همین علت الگوریتم پاندا با بررسی این وب سایت ها اقدام به حذف آن ها می کند. شرایطی که موجب می شود مدیران وب سایت ها جهت توسعه کسب و کار خود روی به ارائه محتوای با کیفیت بیاورند.

بررسی محتواهای ارائه شده

محتوای تکراری

بسیاری از وب سایت ها سعی در کپی محتوای وب سایت های دیگر دارند. علاوه بر این برخی از وب سایت ها مطالب خود را بیش از یک بار بر بستر اینترنت بارگذاری کرده و آن را انتشار می دهند. الگوریتم پاندا با بررسی این وب سایت ها مطالب تکراری را حذف کرده و آن ها را در صفحات اول موتور جستجوگر به نمایش نخواهد گذاشت.

به عنوان مثال گاهی اوقات مشاهده می ‌شود که برخی وب سایت ها برای توصیف یک شهر از مطلبی استفاده کرده و برای شهری دیگر نیز محتوای استفاده شده را بیان خواهم کرد. الگوریتم پاندا با بررسی این وضعیت آن را غیرقانونی دانسته و اقدام به حذف این مطلب خواهد نمود.

محتوای بی کیفیت و نا معتبر

همواره ارائه محتوای طولانی نمی تواند به طور کامل برای شما کاربردی باشد. به عنوان مثال بسیاری از محتواهای موجود بر بستر اینترنت غلط های املایی زیادی نیز در خود خواهند داشت. الگوریتم پاندا با بررسی این محتواها، آن ها را شناسایی کرده و اقدام به حذف آن ها خواهد نمود. علاوه بر این گاهی اوقات با شرایطی مواجه می شویم که کاربر به محض مراجعه به وب سایت، با محتوای بی کیفیت مواجه شده و اقدام به ترک سایت خواهد نمود.

در کنار این محتوا، گاهی اوقات در وب سایت ها با شرایطی مواجه می شویم که محتوایی بدون اعتبار و یا بدون ذکر نام منبع و در وب سایت ها منتشر می شود. گوگل به هیچ عنوان محتوای این چنینی را قبول نکرده و آن را محتوای بی ‌کیفیت و نامعتبر خواهد دانست. بیشتر حساسیت گوگل در این بخش به محتوای ارائه شده در سایت های پزشکی خواهد بود.

راه های در امان ماندن از جریمه های الگوریتم پاندا

چنانچه به عنوان مدیر یک وب سایت مشغول به فعالیت هستید می ‌توانید با استفاده از راهکارهایی از جریمه ‌های الگوریتم پاندا در امان بمانید. یکی از این موارد، بهبود وضعیت ظاهری وب سایت خواهد بود. مطالب را به ‌گونه ‌ای دسته ‌بندی کنید که کاربران به راحتی بتوانند از آن ها استفاده نمایند. علاوه بر این ارسال کردن کاربران به تبلیغات پاپ آپ ها و صفحات پر تبلیغ و زیاده ‌روی در تبلیغات متنی ممکن است شما را با جریمه های پاندا مواجه کند. سعی کنید از انجام این کارها نیز پرهیز نمایید.

نرم‌افزارهایی امروزه طراحی شده که به صورت خودکار اقدام به تولید محتوا می کنند. سعی کنید از این نرم‌افزار ها استفاده نکنید. علاوه بر این تکرار مصنوعی کلمات در محتوا نیز به شدت توسط الگوریتم پاندا مورد بررسی قرار می‌ گیرد. هنگامی که قصد نوشتن محتوا را دارید باید به خواسته های کاربر توجه کرده و متناسب با نیاز آن ها اقدام به نوشتن متن نمایید. رعایت نکات کلیدی جهت موتور های جستجوگر از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام محتوا به آن دقت نمایید.

چگونه بفهمید پاندا شما را جریمه کرده است؟

چنانچه قصد دارید از جریمه ‌های پاندا برای وب سایتتان آگاهی پیدا کنید می توانید به ورودی وب سایت خود در سرچ کنسول سایت بروید. چنانچه در بازه ۶ ماهه با افت شدید کاربر و بازدیدکننده مواجه شده اید می توان گفت که توسط الگوریتم پاندا جریمه شده اید.

سخن پایانی

توسعه کسب و کار بر بستر اینترنت موجب شده که امروزه از روش های مختلفی برای بهبود وضعیت وب سایت ها استفاده شود. چنانچه به عنوان مدیر یک وب سایت مشغول به فعالیت هستید با بررسی محتوای ارائه شده از جریمه های احتمالی توسط الگوریتم های گوگل در امان بمانید. همواره سعی کنید محتوای ارائه شده در وب سایت خود را بررسی کرده که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و بتواند رضایت کاربران را جلب کند. مجموعه ما در تسمینو برای بهبود وضعیت کسب و کار شما شروع به ارائه خدمات گسترده ‌ای آورده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مسیر سئو را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *