آموزش ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی [ کاملاً تصویری ]

آموزش ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی [ کاملاً تصویری ]

ثبت مکان در گوگل مپ: یکی از مهم ترین برنامه هایی که روی گوشی خود نصب داریم و گاه به گاه از آن برای مسیریابی استفاده می کنیم، Google Maps است. گوگل مپ یکی از برنامه هایی است که با استفاده از آن می توانید مسیر خود را با ماشین، دوچرخه، پیاده یا حتی با مسیر های اتوبوس شهر پیدا کنید. در این مقاله می خواهیم نحوه ثبت مکان در گوگل مپ را به شما آموزش دهیم.

بسیاری از ما روزانه از گوگل مپ برای رفتن به مکان های مختلف حتی در شهر خودمان استفاده می کنیم. در زمان هایی که به شهر های دیگر سفر می کنیم نیز گوگل مپ یا نرم افزار های مسیریابی برای پیدا کردن مسیرمان برای رسیدن به مکان های مختلف استفاده می کنیم. اما تصور کنید مسافری به شهر شما آمده و به دنبال رستوران میگردد و شما نیز یک رستوران دارید. ثبت کسب و کار در گوگل مپ ممکن است که باعث شود مسافر راحت تر بتواند رستوران شما را پیدا کند و باعث رشد کسب و کار شما باشد.

به نظرتان چند درصد احتمال دارد که فرد از روی گوگل مپ به دنبال یک رستوران خوب بگردد و رستوران شما را پیدا کند. آیا قشنگ تر نیست که اگر برای مثال از طریق سایتی با رستوران شما آشنا شد، آدرس درست و لوکیشن خاصی برای رستوران شما در گوگل وجود داشته باشد؟ در ادامه این مقاله تلاش داریم تا به شما آموزش دهیم که ثبت مکان در گوگل مپ چطور انجام می شود و مشکلاتی که ممکن است شما در ذخیره مکان در گوگل مپ داشته باشید چیست؟

ثبت رایگان مکان در گوگل مپ

یکی از مهم ترین قابلیت ها و امکانات برنامه Google Maps این است که شما می توانید، مغازه یا مکان کسب و کار خود یا هر جای دیگری را به عنوان یک لوکیشن خاص ثبت کنید. شما می توانید مکان های مختلف برای بازی، سرگرمی، سینما، هر نوع مغازه یا حتی یک مکان گردشگری تازه تاسیس را در نقشه گوگل ثبت کنید تا افراد دیگر راحت تر بتوانند آن را پیدا کنند. این کار برای بسیاری از کسب و کار هایی که به مشتریان حضوری نیاز دارند نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای مثال بسیاری از مناطقی که مربوط به سرگرمی می شوند و برای سرگرمی درست شده اند، همیشه به مشتریان حضوری نیاز دارند. برای همین برای کسب و کار خود بهتر است که مکان خود را در گوگل با نام مورد نظرشان ذخیره و ثبت کنند. شما می توانید مکان خود را کاملا رایگان و بدون هیچ هزینه ای در گوگل مپ ذخیره کرده و به کسب و کار خود رونق دهید.

از ویژگی های مهمی که هر کسب و کار باید داشته باشد این است که باید در دسترس باشد. اگر شما برای مثال فقط آدرس خود را در پیج خود ذخیره کنید، قطعا مشتریان شما برای پیدا کردن محل کسب و کارتان برای دفعه اول و دوم به مشکل خواهند خورد و بسیاری ممکن است بیخیال شوند. ثبت کسب و کار در گوگل مپ باعث می شود که حتی اگر در کوچه های فرعی یک شهر کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید، افراد بیشتری بتوانند شما را پیدا کنند و این می تواند برای کسب و کار شما بسیار مفید باشد.

 

مشکل گوگل مپ در ایران

یکی از بزرگترین مشکلاتی که ما ایرانی ها ممکن است در Google Maps و ثبت مکان در گوگل مپ داشته باشیم، عدم نمایش مکان در گوگل مپ می باشد. گاها ممکن است دچار این مشکل شوید و نتوانید که مکان مورد نظرتان را به طور درست و کامل در گوگل ثبت کنید. این مشکل به سه دلیل ممکن است که برای شما اتفاق بیفتد.

  1. گوگل مپ هنوز مکان شما را تایید نکرده است! گوگل برای راستی آزمایی کاربران خود الگوریتم های پیچیده ای دارد و ممکن است که روند تایید شدن مکان مورد نظر شما در گوگل از ۱ روز تا ۳ ماه طول بکشد. پس باید دقت داشته باشید که شما حتما باید در گوگل تایید شوید که مکانتان به درستی ثبت شود.
  2. گوگل مپ شما را تایید کرده اما در مرحله راستی آزمایی هستید! همانطور که گفتیم، راستی آزمایی گوگل ممکن است زمان زیادی ببرد. به هر حال گوگل نمی خواهد به دلیل یک درخواست ساده اعتبار خود را خدشه دار کند. پس از وجود مکانی که میگویید در آن منطقه مطمئن می شود. این قضیه نیز ممکن تا ۳ ماه طول بکشد!
  3. کلمات کلیدی وارد شده شما با کلمات کلیدی گوگل همخوانی ندارد! یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید این است که کلمات کلیدی که برای مکان کارتان انتخاب کرده اید، واژگان درستی ندارند یا با کلمات کلیدی گوگل همخوانی ندارند. برای مثال اگر در گوگل تلاش کنید که مکانی را با نام فلافلی X ثبت کنید، ممکن است که به مشکل بخورید. چون همچنین چیزی در دیتابیس گوگل وجود ندارد. پس باید مکان خود را بر اساس کلمات کلیدی گوگل ثبت کنید و این کار را درست انجام دهید.

آموزش ثبت مکان در گوگل مپ (مرحله به مرحله و تصویری)

۱: باز کردن گوگل مپ

اولین مرحله ای که لازم است انجام دهید این است که گوگل مپ را در گوشی خود باز کنید. ثبت مکان در گوگل مپ در اندروید، آیفون یا گوشی فارسی هیچ تفاوتی ندارد و به یک شکل انجام می شود. پس اولین کار باز کردن اپلیکشن Google Maps در گوشی شماست. بسیاری از افراد به دنبال برنامه ثبت مکان در گوگل مپ هستند. خب باید به شما بگویم که برنامه ثبت مکان در گوگل مپ، خود Google Maps می باشد!

باز کردن گوگل مپ

: پیدا کردن آدرس و باز کردن منو

شما در مرحله دوم باید لوکیشن مورد نظر خود را انتخاب کرده. تقریبا همه ما می دانیم که می توانیم این کار را با نگه داشتن انگشت خود روی نقطه مورد نظر از نقشه در گوشی های تلفن همراه و نگه داشتن کلید موس در کامپیوتر انتخاب کنیم. پس از این کار شما باید از ۳ خط بالا در گوشه چپ یا راست گوشی خود، منو را باز کنید.

کلیک روی سه نقطه

: گزینه Add a Missing Place را انتخاب کنید.

در مرحله سوم باید نقطه مورد نظر انتخاب شده را به عنوان یک نقطه گمشده یا یک Missing Place در گوگل مپ ثبت کنید. پس باید روی گزینه Add a Missing Place کلیک کنید.

کلیک روی add a missing place

۴: اضافه کردن نام مکان

در مرحله بعد شما باید نام مورد نظر خود برای مکانی که قصد ثبت کردن آن را دارید را انتخاب کنید. این نامیست که در گوگل و در گوشی های افراد به آنها نشان داده خواهد شد. شما می توانید این نام را فارسی بگذارید و هر عنوانی که دوست دارید برای کسب و کار خود در این قسمت قرار دهید.

درج place name

۵: اضافه کردن آدرس

در بخش بعد شما باید یک آدرس برای مکان مورد نظر خودتان وارد کنید. برای مثال همان آدرسی که در کارت ویزیت یا به صورت کلامی به دیگران می دهید را می توانید به طور خلاصه در این بخش قرار دهید که افراد بتوانند با خواندن آن محل تقریبی کسب و کار شما را پیدا کنند.

اضافه کردن نام منطقه و خیابان

۶: یک دسته بندی انتخاب کنید!

کسب و کاری که شما قصد ثبت کردن آن را دارید باید حتما در دسته یکی از Category های گوگل مپ قرار بگیرد تا بتواند آیکون و رنگ مناسب را به آن اختصاص دهد. برای مثال آیکون های مختلفی مثل هتل، اقامت گاه، رستوران، مراکز خرید، مراکز تفریحی، سینما و تئاتر، پمپ بنزین یا مکان های دیگر وجود دارد. شما باید دسته بندی درست و مناسب را برای کسب و کار خود در این بخش انتخاب کنید.

انتخاب دسته کسب و کار

۷: اطلاعات باقی مانده را پر کنید!

در ادامه شما فقط کافیست که برخی از اطلاعاتی که نیاز است را وارد کنید. شما مجبور به پر کردن این بخش ها نیستید ولی قطعا پر کردن آنها می تواند به شما در پیدا کردن مشتری برای کسب و کارتان کمک کند. این اطلاعات عبارتند از:

  • شماره تلفن
  • وب سایت کسب و کار شما
  • ساعت های کاری

اطلاعات باقی مانده را پر کنید

۸: گزینه Send را بزنید!

تنها کاری که از این مرحله باقی مانده که شما باید انجام دهید این است که از اطلاعاتی که وارد کرده اید مطمئن شوید و این اطلاعات را از طریق گزینه Send در بالا برای گوگل ارسال کنید و منتظر تایید شدن لوکیشن مورد نظرتان در گوگل مپ شوید.

ویرایش و حذف مکان در گوگل مپ

یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد رخ دهد این است که کسب و کارشان را منتقل کنند یا حتی کسب و کارشان تعطیل شود. در این شرایط دیگر نیازی به لوکیشن قبلی کسب و کارشان ندارند. این افراد باید لوکیشن خود در گوگل مپس را تغییر داده یا حذف کنند. برای این کار شما دو راه مختلف دارید.

اولین راه این است که در زمان ورود به حساب کاربری در برنامه Google Maps از طریق بخش Feedback وارد قسمت اطلاعات شوید و گزینه Moved، Closed یا Was Never There را انتخاب کنید.

گزینه send

روش دوم شما نیز از روی  نقشه است. تمامی مکان های تجاری در گوگل مپ قابلیت حذف شدن را دارند. اگر شما در Google Maps روی قسمت مورد نظر رفته و وارد بخش گزینه های آن شوید، می توانید از طریق گزینه Suggest an Edit برای تغییر یا حذف لوکیشن درخواست دهید.

ویرایش و حذف مکان در گوگل مپ

در این مقاله در وب سایت آکادمی مسیر سئو تلاش داشتیم تا ثبت مکان در گوگل مپ، ویرایش و حذف آن را به صورت مرحله به مرحله و کامل به شما آموزش دهیم تا بتوانی کسب و کار خود را به راحتی در گوگل ثبت کرده و به کسب درآمد بیشتری برسید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

با ارائه محتوای کاربردی، تجربه بهتری از سئو و بازاریابی دیجیتال برای شما پدید می آوریم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *