تولید محتوای ویدیویی، راهکاری برای رشد کسب و کار های اینترنتی

تولید محتوای ویدیویی، راهکاری برای رشد کسب و کار های اینترنتی

تولید محتوای ویدیویی انتخاب بسیار هوشمندانه ای برای رونق کسب و کار شماست. اگر این ایده را برای موفقیت انتخاب کرده اید باید به شما تبریک بگویم. این روزها مردم از تماشای ویدیو های سرگرم کننده، آموزشی و ویدیوهایی که به نوعی ذهنشان را درگیر کنند سیر نمی شوند. آنها شیوه رقابت در این حوزه را به کلی متفاوت کرده اند.

ترفندهای تولید محتوای ویدیویی برای موفقیت کسب و کار شما موثر خواهد بود. اما باید با یکسری از نکات تولید محتوای ویدیویی آشنا شوید. هر چه باشد دنیای تولید محتوا سرشار از اتفاقاتی است که شما را شگفت زده خواهد کرد. تکنیک هایی وجود دارند که محتوای تصویری شما را از محتوای رقبا متفاوت می کند. با ما همراه باشید و با استفاده از بهترین تکنیک تولید محتوای ویدیویی تفاوت را خلق کنید.

کاربران شیفته محتوای ویدیویی

یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود ،استفاده از محتوای ویدیویی را جدی بگیرید، کاربران هستند. آنها شیفته مشاهده ویدیوها هستند. درواقع به نظر می رسد که تماشای ویدیو راه بهتری برای یادگیری است. آنها ترجیح می دهند در کنار سرگرمی و مشاهده تصاویر اطلاعات مورد نیاز خود را به دست بیاورند. استفاده از محتواهای ویدیویی در سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا می کند. به زودی باید در انتظار انتشار محتواهایی باشیم که در کنار سایر فرمت ها می تواند قدرت رشد وبسایت شما را چند ده برابر کند.

درواقع به نظر می رسد که ۹۹ درصد از افرادی که در حوزه بازاریابی ویدیویی فعالیت دارند سعی دارند با قدرت تمام به مسیر خود در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه دهند. بنابراین بهتر است شما نیز تولید محتواهای ویدیویی را آغاز کنید.

گوشی های هوشمند انقلابی در محتوا

استفاده از گوشی های تلفن همراه تحول بسیار عظیمی را در دنیای دیجیتال مارکتینگ ایجاد کرده است. باید بدانید که اکثر کاربران امروزی جستجوهای خود را از طریق گوشی های تلفن همراه انجام می دهند. اما در کنار این موضوع باید بدانید که آنها به اپلیکیشن های متفاوتی دسترسی دارند. کاربران امروزی اپلیکیشن های متفاوتی را برای تماشای ویدیوها روی گوشی خود نصب کرده اند. این امر نشان می دهند که آنها ویدیو ها را به داستان و محتواهای متنی ترجیح می دهند.

افزایش استقبال از ویدیوهای کوتاه

یه مورد خیلی مهم که به دلیل وجود اینستاگرام در مخاطبان نهادینه شده است، این مسئله است که کاربران امروز فقط اشتهای خود را برای خواندن کتاب، مقاله و محتواهای متنی از دست نداده اند، آنها حتی حوصله تماشای ویدیوهای بلند را ندارند. زندگی در قرن بیست و یکم انتخاب های متفاوتی را پیش روی بشر گذاشته است. آنها زمان کافی برای انجام تمام این کارها را ندارند. بنابراین همواره به دنبال انتخاب راهکاری هستند که بهترین نتیجه را برای آنها در پی داشته باشد. این نکته را فراموش نکنید که این موضوع شامل محتواهای ویدیویی نیز شده است.

به همین دلیل کاربران به دنبال استفاده از ویدیو هایی مانند تیک تاک هستند. ویدیو هایی که در بخش ریل اینستاگرام نیز رایج شده اند نمونه ای از این دست ویدیوها هستند. ویدیو های کوتاهی که تنها ۱۵ ثانیه از زمان کاربر را به خود اختصاص می دهند.

تولید محتوای ویدیویی به دست کاربر

بهترین تکنیک تولید محتوای ویدیویی در سال ۲۰۲۱ استفاده از محتوایی است که به دست کاربران تهیه شده است. این نکته را به یاد داشته باشید که این امر می تواند به شدت روی موفقیت کسب و کار شما تاثیر داشته باشید. محتوایی که از سوی کاربر تولید می شود، دست اول و منحصر به فرد است.

این نوع محتوا سرشار از تجربه واقعی کاربران است. کاربرانی که از انتشار این محتوا سودی نمی برند، بهترین مروجان برند شما هستند. جالب است بدانید کاربرانی که از سایت هایی بازدید می کنند که حاوی ویدیوهای ارسالی کاربران است، ۱۸۴ درصد بیشتر تمایل به خرید در مشتریان بالقوه ایجاد می کند.

دوره های آموزشی آنلاین و آموزش تصویری

این روزها افراد بیشتری به دنبال استفاده از محتوای دوره های آموزشی آنلاین هستند. این طور به نظر می رسد که کاربران از تماشای محتواهای تصویری بیشتر لذت می برند و میزان یادگیری آنها با این سیستم ها نیز بیشتر است. در واقع آموزش آنلاین در سال ۲۰۲۱ با استقبال زیادی روبرو شده است. این شیوه آموزشی در سال گذشته ۳۶.۳ درصد افزایش داشته است. این امر نشان می دهد که این روند در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد داشت. کاربران بیشتری به این سبک آموزشی و تماشای ویدیو برای یادگیری روی می آورند. شما می توانید با تولید محتوای ویدیویی و با استفاده از یک ترفند تولید محتوای ویدیویی کاربران بیشتری را به سایت خود دعوت کنید.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی بهترین راهکاری است که برای فروش بیشتر در اختیار شماست. به یاد داشته باشید زمانی که موارد استفاده از محصول یا خدماتی را به کاربر نشان می دهد، می توانید او را به خرید ترغیب کنید. این ترفند تولید محتوای ویدیویی است که میزان فروش شما را تعیین می کند. باید بدانید که میزان تبلیغات ویدیویی تا سال ۲۰۲۴ به ۱۲.۶۶ میلیارد دلار می رسد.

محتوا بر پایه واقعیت مجازی

با پیشرفت دنیای در قرن بیست و یکم جای تعجب نیست که با شیوه های متفاوتی در بازاریابی نیز روبه رو شویم. در سال ۲۰۲۱ باید در انتظار روی کار آمدن واقعیت مجازی در زمینه تولید محتوای ویدیویی باشیم. AR و VR بازاریابی را به کلی متحول می کنند. انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۴ ارزش این بازار به ۷۲.۸ میلیارد دلار برسد. بنابراین به زودی تنها با تولید ویدیو های ساده قادر به جلب توجه کاربر نخواهید بود. برای این کار باید خلاقانه تر عمل کنید.

واقعیت مجازی تجربه متفاوتی را برای کاربر به همراه خواهد داشت. کاربر احساس می کند که به خوبی با جهان تصویر مورد نظر خود عجین شده است. برای درک بهتر شیوه عملکرد بازار باید علایق و نیازهای مخاطبان خود را در نظر داشته باشید.

به زودی باید در انتظار رویدادهای مجازی باشیم. بسیاری از رویدادهایی که در جهان برگزار می شوند، به صورت مجازی انجام می شوند. در واقع پیش بینی می شود که از هر ۱۰ رویداد ۷ مورد آنها به صورت مجازی برگزار شوند. به این ترتیب در کنار ایجاد ویدیوی های با واقعیت مجازی باید در انتظار همایش های مجازی باشید. رقابت در حوزه تولید محتوای ویدیویی به شدت در حال افزایش است.

کلام آخر

محتوای ویدیویی یکی از ساده ترین و جذاب ترین راهکارهایی است که برای جلب توجه کاربران امروزی پیش رو دارید. آنها در کنار تماشای ویدیوی های سرگرم کننده ای که برای آنها تهیه کرده اید، دانش خود را در خصوص برند و محصولات شما نیز افزایش می دهند.

تنها در صورتی در این راه موفق خواهید بود که بتوانید کاربر را با خود همراه کنید. او را شگفت زده کنید. او را بخندانید و از ایده هایی استفاده کنید که برای او جالب است. به یاد داشته باشید که در این حالت شما زمان کمتری را برای جلب توجه کاربر در اختیار دارید. اما اگر به خوبی از این فرصت استفاده کنید، کاربری را جلب کسب و کار خود می کنید که در کنار خرید و استفاده از خدمات برند شما به دنبال تماشای ویدیوهای جالب شماست. خلاق باشید و ایده های نو را به کار بگیرید. به یاد داشته باشید که هر روز بر تعداد رقبای شما در حوزه تولید محتوای ویدیویی افزوده می شود.

تنها چیزی که شما را از تمام رقبا متفاوت می کند، خلاقیت شماست. از نوآوری نترسید و ایده های خود را پیاده سازی کنید. کاربران امروزی به دنبال اصالت و تفاوت هستند. متفاوت باشید.

۴.۷/۵ - (۷ امتیاز)

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. رضا بابلی
  ۸:۳۸ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱

  سلام ، من برای شروع تولید محتوای ویدیویی می تونم از گوشی خودم کار رو شروع کنم؟

  • عرفان رحیمی
   ۸:۱۹ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

   سلام بر شما

   بله حتما چرا که نه! برای شروع تولید محتوا اصلاً استفاده از تجهیزات پیشرفته رو توصیه نمی کنم.