اصول بازاریابی محتوایی در لینکدین | رشد انفجاری کسب و کار با لینکدین

اصول بازاریابی محتوایی در لینکدین | رشد انفجاری کسب و کار با لینکدین

اصول بازاریابی محتوایی در لینکدین چیست؟ آیا بازاریابی محتوایی در لینکدین امکان پذیر است؟ شما برای بازاریابی محتوایی چه کارهایی انجام میدید؟ از راه های به روز و جدید برای بازاریابی محتوایی خود باخبر هستید؟
حتما سوال پیش میاد براتون که چه راه هایی برای بازاریابی محتوایی وجود دارد؟
بازاریابی محتوایی در لینکدین ….
تعجب نکنید نگران هم نباشید شما هم میتونید به راحتی در لینکدین فعالیت خودتون رو شروع کنید و بازاریابی محتوایی عالی داشته باشید.
با من و تیم آکادمی مسیر سئو همراه باشید تا در این مقاله به شما اصول بازاریابی محتوایی در لینکدین را بگویم.

لینکدین برای بازاریابی محتوا مناسب است؟

کاملا! مانند سایر شبکه های اجتماعی، لینکدین نیاز یک شبکه اجتماعی مناسب برای اشتراک گذاری شناخته شده است که امکانات خاص خودش را دارد. به گفته خود لینکدین، از سایر سیستم عامل های اجتماعی متمایز است، زیرا ۹۷٪ از بازاریابان می گویند که از لینکدین برای توزیع محتوا استفاده می کنند. آیا تا به حال لینکدین را برای بازاریابی محتوا در نظر گرفتید؟ در این مقاله، من به شما نشان خواهم داد که چگونه این کار را به درستی انجام دهید.

لینکدین چیست؟

قبل از شروع کار با هر نوع شبکه اجتماعی لازم است تا به طور کامل با آن شبکه و محیطش آشنا شویم و بدانیم که چگونه فضایی دارد. لینکدین نیز دقیقاً مانند فیس بوک، توییتر و بقیه شبکه های اجتماعی است.

تفاوت لینکدین با سایر شبکه های اجتماعی این است که لینکدین یک سایت شبکه ای حرفه ای است. اعضای و تیم پشتیبان این شبکه از آن برای ایجاد ارتباطات تجاری، یافتن شغل و تعامل با دیگران در صنعت خود استفاده می کنند. شاید نکته جالبی باشد که بدانید، لینکدین بیش از ۶۶۰ میلیون کاربر در بیش از ۲۰۰ کشور و سراسر جهان دارد.

چرا باید از لینکدین برای بازاریابی محتوا استفاده نمایم؟

بیاید جواب این سوال را اینطوری بگم، که حدودا ۹۱% از افراد برای آنکه به پاسخ سوالات خود برسد از شبکه اجتماعی لینکدین استفاده می کنند!!!!

اما این تنها موردی نیست که باعث شده تا بخواهیم از لینکدین برای بازاریابی محتوایی استفاده نمایم، لینکدین علاوه بر دسترسی گسترده، ارتباط با مخاطبان حرفه ای را آسان می کند. حتی می توانید کاربران را بر اساس عنوان شغلی آنها جستجو کنید. این امر برای دستیابی به افرادی که واقعاً در تصمیم گیریهای خرید در شرکتهایشان تاثیر گذار هستند یا مسئول مستقیم آن هستند، مهم است.

در سال ۲۰۱۹، لینکدین گزارش داد که این پلتفرم ۹۰ میلیون کاربر در سطح ارشد دارد . این گزارش یکی از بهترین دلایل برای استفاده از این پلتفرم به عنوان یک شبکه اجتماعی عالی برای بازاریابی محتوایی استفاده کرد. اما حالا چیزی که خیلی مهم است این است که چگونه می توان از لینکدین برای بازاریابی محتوایی استفاده کرد؟

در ادامه خواهم گفت ….

قبلا مقاله ای با عنوان ” روش های بازاریابی در شبکه های اجتماعی ” منتشر شده که خواندنش را توصیه می کنم.

نحوه استفاده از لینکدین برای بازاریابی محتوایی چیست؟

برخلاف بسیاری از شبکه های اجتماعی، لینکدین بیشتر به جای سرگرمی بر روی ارائه اطلاعات تمرکز دارد. این بدان معناست که کاربران پلتفرم با طرز تفکر متفاوتی از سایت هنگام ورود به فیس بوک به سایت می آیند. این بدان معنا نیست که افراد در لینکدین تمایل به سرگرمی و الهام گرفتن ندارند، بلکه آنها واقعاً به دنبال پاسخ سوالات خود هستند.

برای استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین، به جای تلاش برای فروش محصولات خود، باید طیف گسترده ای از محتوای با کیفیت بالا را منتشر نماید. بهتر است مقالات آموزشی در این پلتفرم منتشر نماید و از این طریق به راحتی بازاریابی محتوایی نماید و کاربران را جذب صفحه خود و مقالات خود نماید.

چه محتوایی را باید در لینکدین به اشتراک بگذارم؟

همانطور که در پاراگراف قبل گفتیم در شبکه اجتماعی لینکدین بهتر است تا محتوا های آموزشی و با کیفیت بالا منتشر نمایم. همچنین با ارسال انواع مختلف و طول مطالب که ارزش بیشتری برای کاربران دیگر دارند، از لینکدین بیشترین بهره را خواهید برد.

۴ قالب محتوایی وجود دارد که در لینکدین عملکرد خوبی دارند:

• محتوایی با تعداد کلمات بالا منتشر نماید
• به روزرسانی های وضعیت
• ویدئو
• محتوای ایجاد شده توسط کاربر

اما فقط دانستن اینکه قالب های محتوا چگونه کار می کنند کافی نیست. همچنین شما باید در قالب هایی که با مخاطبان مورد نظر شما سازگار است محتوا ایجاد و به اشتراک بگذارید.

بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه استفاده از هر قالب محتوا برای گرفتن بهترین نتیجه بیندازیم.

۱- محتوای با تعداد کلمه بالا منتشر نماید

در اینجا اولین سوالی که پیش می آید این است که تعداد کلمات یک محتوای طولانی چند کلمه است؟ برخی از افراد می گویند ۷۰ کلمه و برخی می گویند نزدیک به ۲۰۰۰ کلمه این تعداد بستگی به نوع موضوع شما و عقیده شما دارد. اما چیزی که مهم است این مورد است که چرا باید محتوای طولانی منتشر نمیام؟ چه مزایایی دارد؟

• به مخاطب هدفمند برسید
• برای محتوای خود بیشتر قرار بگیرید
• مخاطبان خود را افزایش دهید

حالا اگر آماده شروع انتشار مطالب طولانی (تعداد کلمه بالای ۵۰۰ ) در لینکدین هستید، در اینجا چند نکته برای اطمینان از اینکه مورد توجه شما قرار می گیرد، آورده شده است.

یک هدف مشخص کن
یک موضوع را انتخاب کنید
یک تصویر انتخاب کنید

۲- به روز رسانی وضعیت

به روزرسانی های وضعیت از ویژگی های لینکدین است که غالباً نادیده گرفته می شود، اما در واقع راهی عالی برای قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان شما است.

به روزرسانی های وضعیت را به عنوان محتوای کوتاه مدت در نظر بگیرید که می توانید برای به اشتراک گذاشتن همه موارد از روند داغ صنعت تا بروزرسانی های شرکت خود استفاده کنید. همچنین می توانید هر پست را قبل از اینکه در شبکه به اشتراک بگذارید ویرایش کنید تا کنترل کنید که چه کسی پست شما را می بیند و چه کسی آن را نمی بیند.

لینکدین به شما امکان می دهد با هر کسی / همه، فقط ارتباطات خود، اعضای یک گروه خاص یا با همه و شبکه توییتر خود به اشتراک بگذارید.

ما توصیه می کنیم به روزرسانی وضعیت را بیشتر از یک بار در روز در لینکدین به اشتراک بگذارید. بقیه وقت خود را می توانید با تعامل با مفسران، شبکه و سایر متخصصان صنعت خود درگیر کنید.

۳- انتشار محتوای ویدئو

به نظر می رسد همه عاشق محتوای ویدیویی هستند و، شبکه اجتماعی لینکدین به اشتراک گذاری محتوای ویدیویی (از قبل ضبط شده) و البته زنده را بسیار آسان می کند.

چرا ویدیو را در لینکدین منتشر کنید

محتوای ویدئویی در لینکدین مزایای بسیاری را با به روزرسانی وضعیت و محتوای طولانی مدت دارد. برای مبتدیان، می توانید افرادی را که می خواهید محتوای خود را با آنها به اشتراک بگذارید ویرایش کنید. ویدئوها نیز چشم نواز هستند، بنابراین بیشتر از یک به روزرسانی مبتنی بر متن یا محتوای طولانی مدت، باعث جلب توجه و توجه می شوند به علاوه، الگوریتم های لینکدین در جهت نگه داشتن اطلاعات همه با محتوای جالب و متفاوت هستند.

ویدئو همچنین بیش از هر محتوای دیگری به اشتراک گذاشته می شود، این بدان معناست که افرادی که فیلم های شما را تماشا می کنند و از آنها لذت می برند بیشتر در مورد اظهار نظر و به اشتراک گذاری هستند. این بدان معنی است که پیروان دنبال کننده شما در معرض محتوای شما قرار می گیرند و حتی ممکن است پیگیری کنند. سرانجام، فیلم ها راهی آسان برای پیوستن به نیروها با سایر رهبران صنعت (که با شما در رقابت نیستند) برای به اشتراک گذاشتن محتوایی که برای هر دو یا همه شما مفید است، هستند.

۴- محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

محتوای تولید شده توسط کاربر هر محتوایی است که توسط کاربران ایجاد شده است. این می تواند مقالات، فیلم ها، تصاویر، پست ها – هر چیزی باشد. این یک روش درخشان برای ایجاد تعامل و جلب توجه بیشتر برند شما است.

با UGC این شانس را دارید که کاربران و پیروان خود را به گونه ای به نمایش بگذارید که باعث شود آنها احساس دیده شوند و همچنان برند شما را در مرکز خود قرار دهند.

چرا باید محتوای تولید کننده کاربر منتشر شود؟

محتوای تولید شده توسط کاربر مزایای مختلفی را به همراه دارد. اول، مشارکت طرفداران شما را تشویق می کند، زیرا کاربران دو برابر هستند و به احتمال زیاد UGC مشترک هستند. دوم، UGC همچنین معتبرتر، صادقانه تر و با ارزش تر از محتوای ایجاد شده توسط یک برند است.

مردم به مردم اعتماد دارند. و از آنجا که UGC توسط افرادی ایجاد می شود که برند شما را دنبال می کنند و از آن استفاده می کنند، می توانید بدون تبلیغات سنگین نحوه نمایش محصولات و خدمات خود را در دنیای واقعی نشان دهید. اشتراک UGC همچنین می تواند به افزایش اعتماد و وفاداری به برند کمک کند.

کاربرانی که در حال ایجاد و اشتراک UGC برای نام تجاری شما هستند و به عنوان مدافع برند عمل می کنند و با به اشتراک گذاری UGC به آنها نشان می دهید که برای ورودی آنها ارزش قائل هستید. می توانید با کاربرانی که قبلاً محتوای مرتبط با نام تجاری شما ایجاد کرده اند تماس بگیرید و از آنها سوال کنید که آیا می توانید از محتوای آنها در لینکدین استفاده کنید. یا اینکه می توانید خودتان محتوای تولید شده توسط کاربر را درخواست کنید.

نکاتی برای انتشار محتوای تولید شده توسط کاربر

هنگامی که کاربران را فعالانه ترغیب می کنید تا در بحث برند شما با شما درگیر شوند، طبیعتاً به UGC ختم می شوید و می توانید دوباره استفاده کنید. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید محتوای تولید شده توسط کاربر مربوط به نام تجاری خود را در لینکدین پیدا کرده و به اشتراک بگذارید.

ابتدا از کاربران بخواهید با شما درگیر شوند. با پرسیدن نظرات کاربران از آنها دعوت کنید تا درباره پست های شما نظر دهند.

در مرحله بعدی، می توانید در لینکدین ذکر نام تجاری خود را جستجو کنید. این نه تنها به شما فرصتی می دهد تا UGC را پیدا کنید، بلکه همچنین می فهمید که مردم واقعاً در مورد نام تجاری شما چه نظری دارند. سپس می توانید تصمیم بگیرید که به مکالمه بپردازید یا نه. یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن محتوای بیشتر تولید شده توسط کاربر، اجرای مسابقه است. استارباکس یک مثال عالی در استفاده موثر از یک مسابقه برای تشویق UGC است.

در سال ۲۰۱۴، استارباکس یک مسابقه # سفیدپوش داشت که در آن از کاربران خواسته شد تا تصاویر دودل ها را روی فنجان های سفید استارت باکس ارسال کنند و نتیجه نهایی این است که استارباکس برخی از نقاشی ها را برای استفاده به عنوان طرح های محدود برای فنجان های استارباکس آینده انتخاب کند. کاربران فقط باید از نقاشی های خود در فنجان های استارباکس عکس بگیرند و آنها را با استفاده از هشتگ “WhiteCupContest” در توییتر به اشتراک بگذارند.

از بازاریابی محتوای خود در لینکدین بیشترین بهره را ببرید

لینکدین یک شبکه اجتماعی گسترده برای متخصصان است که می توانید با استفاده از آن مطالب و نام تجاری خود را در مقابل افرادی که تصمیمات شغلی شرکتشان را دارند، به دست آورید. گرچه قطعاً برای شرکت های B2B مناسب تر است، شما بدون توجه به اینکه چه مشتریانی یا صنعت خود را برای یافتن و پرورش روابط جدید برای کمک به رشد تجارت خود، همچنان می توانید از لینکدین استفاده کنید.

با استفاده از لینکدین برای بازاریابی محتوا، این احتمال را افزایش می دهید که نام تجاری شما نه تنها در سیستم عامل کشف شود، بلکه پیام شما نیز تقویت شود. با استفاده از این راهنما، هر آنچه برای تحقق آن نیاز دارید را در اختیار دارید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *