داغ ترین روش های بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۲۱

داغ ترین روش های بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۲۱

بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۲۱ چگونه است؟ بازاریابی محتوایی یا Content marketing یکی از اصلی ترین زیرمجموعه های دیجیتال مارکتینگ است. اصلاً بازاریابی دیجیتال بدون محتوا معنا ندارد و از هر روشی که برای رشد کسب و کار خودمان استفاده کنیم، بازاریابی محتوایی همیشه در صف اول است.
فرقی ندارد که شما در زمینه وب سایت تولید محتوا انجام می‌دهید و یا شبکه های اجتماعی و … باید از بازاریابی محتوایی استفاده نمایید. با تیم مسیر سئو همراه باشید تا در ادامه به شما به روزترین روش های بازاریابی با محتوایی را بگویم.

بازاریابی محتوایی چیست؟

اگر بخواهم به زبان ساده یک تعریف برای بازاریابی محتوایی داشته باشم، باید بگویم که انتشار و توزیع محتوا در فضای اینترنتی در هر نوع پلتفرمی به منظور رسیدن به اهداف تجاری و در جهت رشد کسب و کارمان، را بازاریابی محتوایی می گویند.

اهمیت بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی اهمیت بسیاری دارد که اولین اهمیت آن، اعتمادسازیُ برندسازی و شناخته شدن کسب و کار ما در فضای دیجیتال است. اما اگر بخواهیم از دیگر مزایای بازاریابی با محتوا را بگوییم باید به لیست زیر اشاره نمایم:

۱- دادن اطلاعات علمی مفید به بازدیدکنندگان
۲- کمک به مشتریان بالقوإه برای یک انتخاب بهتر
۳- همراهی با الگوریتم های موتور جستجو
۴- نوشتن محتوای منطقی و اصولی باعث بهتر شدن روند بازاریابی می شود
۵- شناسایی دقیق مخاطبان و برقراری ارتباط بهتر با مخاطب هدف

۷ مورد از داغ ترین روش های بازاریابی محتوایی

در اینجا ۷ روش از بهترین روش های بازاریابی با محتوا در سال ۲۰۲۱ را برایتان آماده کرده ایم :

۱. ایجاد و گسترش انجمن محتوایی
۲. توزیع محتوا با ویدئو و وبینار به صورت زنده
۳. بهبود تجربه کاربران و مشتریان در قالب ویدیو یا صوت
۴. تمرکز روی محصولات و خدمات سایت
۵. استفاده از داده ها و توانایی هوش مصنوعی
۶. تکیه بر ورودی اورگانیک از سمت موتورهای جست و جو
۷. انتشار دوباره محتوای به روز شده در دیگر شبکه های اجتماعی

بیایید شروع کنیم!

۱- ایجاد و گسترش انجمن محتوایی

بسیاری از کارشناسان محتوایی می دانند که بهترین و اولین روش برای بازاریابی محتوایی فعالیت در انجمن ها و بسترهایی است که جمعی از مشتریان بالقوه در آن فضا حضور دارند. امروزه فعالیت کاربران در شبکه های اجتماعی و انجمن های مختلف بسیار زیاد شده است و این امر باعث شده تا بستری عالی را برای بازاریابی محتوایی ایجاد کند. شما به عنوان یک کارشناس محتوا می توانید با فعالیت در انجمن ها به راحتی محتوای خود را توزیع و به دست مشتریان بالقوإه خود برسانید.
امروزه بسیاری از کارشناسان برای بازاریابی محتوایی کسب و کار خود از این روش استفاده می کنند و بسیاری از آنها توانسته اند با درست منتشر کردن محتوای خود در انجمن ها بیشترین میزان بازدید کننده و مخاطب هدف را به سمت سایت خود هدایت کنند.

لورن پاپ ، مدیر بازاریابی محتوا شرکت G2، یک ایده و نظریه عالی در رابطه با توزیع محتوایی در انجمن ها دارد و آن هم این است که ” اگر محتوا به درستی و در زمان خودش و در دسته بندی مناسب خودش در بهترین انجمن ها منتشر شود می تواند نتیجه ایی بی نظیر داشته باشد .”

۲- توزیع محتوا با ویدئو و وبینار به صورت زنده

هرساله مخاطب های محتوای ویدئویی بیشتر میشود، پس چرا ما از این ترند استفاده نکنیم؟! محتوای ویدئویی و وبینار اهمیت بسیاری دارد و این میزان اهمیت بیشتر می شود که کمتر نمیشود. اینکه شما بتوانید از محتوای اصلی خود یک ویدئو بسازید و آن را در شبکه های اجتماعی توزیع کنید می توانید به میزان قابل توجهی بازدید کننده دریافت نمایید.
بازدید کننده های ویدئویی دوست دارند در کمترین زمان به پاسخ سوالات خود برسند پس سعی نماید تا نکات کلیدی و اصلی خود را در ویدئو بگوید و در انتها از بازدید کننده بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر وارد سایتتان شود.
پاتریک واتمن ، رهبر بازاریابی محتوا در موسسه Spendesk ، میگوید: ” ما احتمالاً برخی از رویکردهای جدید ابتکاری را در وبینار ها و ویدئو ها منتشر خواهیم کرد.”

۳- بهبود تجربه کاربران و مشتریان از محتوا

برای همه ما پیش آمده است که به هنگام مطالعه یک مقاله در وب سایت به طور ناگهانی با یک پنجره تبلیغاتی مواجه شدیم. که این پنجره تبلیغاتی، تبلیغ و پیشنهاد یک محتوای دیگر است. اما این همیشه برای کاربران خوشایند نیست و اگر میزان این نوع تبلیغات افزایش یابد با فرار کاربر مواجه خواهیم شد.
ما باید صفحات وب سایت خود را به گونه ای طراحی نماییم که کاربر به هنگام مطالعه مقالات سایت خسته نشود و تمایل بیشتری برای ادامه دادن پیدا کند.
اگر قصد دارید تا از این روش با مخاطب خود ایجاد تعامل نمایید باید بگویم که روش اشتباهی است و باید بدانید که بعضی اوقات نحوه تعامل شما با محتوا به همان اندازه که با آن تعامل دارید مهم است. به همین دلیل ایجاد تمرکز کاربر تنها بر روی محتوای شما بسیار مهم است.
بسیاری از افراد برای بازاریابی محتوا از روش های تبلیغات پنجره ایی (پاپ- آپ) استفاده می کنند که گاهی این روش برعکس عمل می کند و نه تنها مخاطب جذب نمی شود بلکه دچار فرار هم می شود.
شما باید سعی کنید با ساخت صفحات خود و جذاب کاربر خود را در صفحه خود نگه دارید.

۴- تمرکز بر روی محصولات و خدمات

چهارمین روش داغ و عالی برای بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۲۱ ، تمرکز بر روی محصولات و خدمات است. تمرکز دقیق بر روی محتوایی که برای محصولات و خدمات خود می نویسید بهترین روش بازاریابی با محتوا است.
بسیاری از کارشناسان محتوایی فراموش می کنند که بهترین راه برای جذب مخاطب نوشتن توضیح خوب برای محصولات و خدمات است. شما در این روش می توانید با کمترین هزینه بیشترین میزان ورودی را داشته باشید.
زمانی که بهترین توضیحات را برای محصولات و یا خدمات خود داشته باشید، کاربر به صورت خودکار مقالات شما را با دیگر دوستان خود به اشتراک می گذارد که این بهترین روش بازاریابی محتوایی است.

۵- استفاده از داده ها و توانایی هوش مصنوعی

احتمالاً الان که اسم هوش مصنوعی به گوشتان خورده است با خود بگویید که هوش مصنوعی چه ارتباطی با بازاریابی محتوایی دارد!!! کاملا طبیعی است، زمانی که برای اولین بار از هوش مصنوعی در این حوزه استفاده شد بسیاری از بازاریابان محتوایی به ان هیچ اعتمادی نداشتند.
اما کمی بعد و با دیدن نتایج بسیاری از کارشناسان محتوایی از این روش برای توزیع و بازاریابی محتوایی خود استفاده می کنند.
هنوز هم بسیاری از افراد از روش های سنتی برای بازاریابی محتوایی خود استفاده می کنند و در تلاش هستند تا بتوانند با این روش موفق شوند اما وقت آن رسیده است که این روش های سنتی را کنار بگذارید و از تکنولوژی های جدید استفاده نماید. استفاده از هوش مصنوعی به توزیع محتوای شما کمک شایانی خواهد کرد. از آن غافل نشوید.

۶- تکیه بر سرچ یونیک گوگل بر روی سایت خود

هر چه از سئو و مزایای آن بگوییم کم گفته ایم. بسیاری از روش ها و کارها هرگز قدیمی نمی شون و بلکه روز به روز قوی تر از دیروز می شوند. یکی از این روش ها سئو (SEO) سایت است. همانطور که می دانید سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجوگر است که با تکیه بر آن شما می توانید ورودی یونیک برای سایت خود جذب کنید.
شما زمانی می توانید به راحتی سرچ و کلیک و ورودی یونیک دریافت نمایید که لینک صفحات سایت شما صفحه اول گوگل باشد. با استفاده از سئو می توانید مشتریان احتمالی را به روش کاملاً طبیعی به سمت کسب و کار خود هدایت کنید. با استفاده از سئو این روش نیز می توانید محتواهای سایت خود را به صفحه اول برسانید و در نتیجه زمانی که کاربر نیاز یا مشکل خود را در نتایج گوگل جست و جو می کند، بتواند مشکل خود را از طریق مقالات و یا محتوای وبسایت شما برطرف کرده و جذب محصولات و خدمات شما شود.

۷- انتشار دوباره محتوای به روز شده در دیگر شبکه های اجتماعی

هفتمین روش از روش های بازاریابی محتوایی انتشار دوباره محتوای به روز شده است. یعنی چی؟ زمانی که شما یک محتوایی را به منظور توزیع و بازاریابی در دیگر شبکه های اجتماعی و دیگر کانال ها منتشر می کنید، تنها ۲ هفته جز اولین محتواها برای کاربر نمایش داده می شود و پس از ۲ هفته جز مقالات قدیمی می شود و بازدیدی نخواهد داشت.
در این حالت شما می توانید محتواهای قدیمی سایت خود را به روز نمایید و دوباره
آن ها را در شبکه ها و کانال ها انتشار دهید. در این حالت هم سایتتان به روز می شود و هم فعالیتتان در دیگر کانال ها و شبکه ها بیشتر می شود و می توانید تعامل بسیاری با کاربران ایجاد نمایید.

سخن پایانی بازاریابی با محتوا

امروز در این مقاله در رابطه با اهمیت بازاریابی با محتوا گفتیم و ۷ روش داغ بازاریابی با محتوا سال ۲۰۲۱ را گفتیم و هر یک را به طور کامل توضیح دادیم. اگر شما هم قصد دارید تا در سال جدید یک برندسازی قوی داشته باشید بهتر از بازاریابی محتوایی شروع کنید و در کمتر از ۱ سال خواهید دید که علاوه بر برندسازی قوی، توانسته اید با بازاریابی محتوایی بیشترین میزان ورودی و جذب کابر هدف را داشته ابشید.

۴.۷/۵ - (۷ امتیاز)

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. اکرم رضایی
  ۴:۴۸ ۱۴۰۰/۰۱/۱۳

  سلام وقت بخیر

  روش های جالبی رو در مورد بازاریابی محتوایی مطرح کردید ممنون از مقالات بی نظیرتون

  • عرفان رحیمی
   ۱:۰۹ ۱۴۰۰/۰۱/۲۳

   سلام دوست عزیز:

   ممنون از همراهی شما