۱۰ تکنیک بازاریابی محتوایی برای رشد انفجاری فروشگاه اینترنتی !

۱۰ تکنیک بازاریابی محتوایی برای رشد انفجاری فروشگاه اینترنتی !

شما برای بازاریابی محتوایی در فروشگاه اینترنتی خودتون از چه راه و روشی استفاده می کنید؟ قطعاً هر فروشگاه اینترنتی با هر حوزه فعالیتی، شیوه و نوع تولید محتوای متفاوتی با سایر رقبا دارد. نمی توان برای هر سایتی از یک سبک محتوا استفاده کرد. مثل این است که بخواهیم برای همه آدم ها در هر سن و سلیقه از یک نوع لباس خاص استفاده کنیم و همه لباس یکسان بپوشند! (چنین چیزی شدنی نیست !)

اگر یک سایت فروشگاهی دارید و می خواهید رفته رفته به صورت کاملاً ارگانیک و با هزینه های به مراتب پایین تر نسبت به تبلیغات در فضای آنلاین مشتریان بالقوّه را به سمت کسب و کار آنلاین خود هدایت کنید، می توانید با تولید محتوای مورد نیاز ، سیستم کسب و کار خود را تبدیل به کلید گاو صندوق موفقیت خود کنید!

در ابتدا باید بازدید فروشگاه خود را به کمک اصول سئو در تولید محتوا افزایش دهید و کم کم برای وبسایت خود ترافیک طبیعی ایجاد نمایید و این ترافیک و بازدید را به کمک تکنیک های دیجیتال مارکتینگ، تبدیل به فروش و مشتری نمایید.

خب این تبدیل چه زمانی اتفاق می افتد؟

زمانی که شما تکنیک های تولید محتوا برای سایت فروشگاهی را بلد باشید.
بازاریابی محتوایی می تواند نرخ تبدیل وبسایت شما را تقریباً شش برابر افزایش دهد!
نرخ تبدیل متوسط با بازاریابی محتوا ۲.۹٪ است، که این عدد نشان می دهد که تا چه اندازه بازاریابی محتوایی اهمیت پیدا کرده و باید به آن توجه شود.

چرا بازاریابی محتوا تا این اندازه موثّر است؟

محتوا به شما امکان می دهد که با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. محتوا اگر به درستی نیاز مخاطب را برطرف کند، احتمال اینکه بازدیدکننده را به خریدار تبدیل کند بسیار افزایش خواهد یافت. مشتریان خواهان ارتباط هستند. آنها می خواهند احساس تعامل کنند، پس محتوا قدرت دارد میزان تعامل مشتریان بالقوّه کسب و کار شما با فروشگاه آنلاین و محصولات و خدمات شما را افزایش دهد.

اگر بتوانید محتوای جذاب و درگیر کننده تولید کنید، این محتوا باعث افزایش تعامل و وفاداری به برند تجاری شما خواهد شد که باعث افزایش تبدیل و افزایش فروش می شود. اگر در حال حاضر از بازاریابی محتوا برای فروشگاه تجارت الکترونیک خود استفاده نمی کنید، نگران نباشید.

من قصد دارم تا در این مقاله به شما تکنیک های بازاریابی محتوایی برای سایت فروشگاهی را بگویم. پس با من همراه باشید.

انتخاب یک شکل و قالب برای محتوا

سعی کنید قبل از اینکه تولید محتوا را در فروشگاه اینترنتی خود آغاز کنید، یک تقویم محتوایی ایجاد کنید که موضوع و نوع فرمت محتوا در این تقویم مشخص باشد و بدانید که باید چه موضوعی را در چه قالبی تولید کنید. در این صورت خیلی هدفمندتر و با تمرکز بیشتری می توانید تولید محتوا کنید و این ریتم تولید و انتشار محتوا به همراه انتخاب موضوع درست و مورد پسند مشتریان بالقوّه فروشگاه ما می تواند افراد دقیق تری را به سمت کسب و کار آنلاین ما هدایت کند.

طبق آمار و گزارشات، حدود ۷۴% از بازاریابان موفق b2c از ایمیل مارکتینگ برای توزیع محتوای خود استفاده کرده اند.چرا؟ چون کار می کند!
بازاریابی از طریق ایمیل همچنان بیشترین بازدهی را برای سایت فروشگاهی شما فراهم می کند.

شما می توانید از ارسال ایمیل خودکار استفاده نماید. در این حالت می توانید بیشترین تمرکز خود را بر روی تولید محتوا بگذارید و از طریق ایمیل به صورت خودکار برای کاربران مختلف ارسال می شود.

ساخت راهنمای محصول و خدمات برای مشتریان

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی فقط این نیست که شما چندین کلمه مقاله بنویسید و منتشر کنید!!! شما باید به طور کامل خدمات و محصولات خود را برای کاربران توضیح و شرح دهید. فرض کنید کاربری که قصد خرید محصولی را دارد و هیچ اطلاعات کاملی از آن محصول ندارد، این شما هستید که باید با محتوای ارزشمندِ وبسایت خود، به آن فرد کمک کنید و اطلاعات کافی ارائه کنید تا با محصولات و یا خدمات شما به طور کامل آشنا شود و دقیقاً متوجه شود که آیا محصولات شما دردی از او دوا خواهد کرد یا نه !
همچنین در این قسمت از مقاله شما می توانید از سوالات احتمالی که برای مشتری و کاربر پیش می آید استفاده نماید و به طور کامل و دقیق همراه با جواب در محتوای متنی خود قرار دهید.
همچنین در ادامه می توانید مراحل انتخاب محصول تا ثبت و پرداخت و حتی مراحل آماده سازی را برای کاربر در محتوای متنی خود توضیح دهید. اطمینان حاصل کنید که از این المان‌های راهنما، به عنوان مسیری برای سهولت در خرید استفاده کنید. از راهنما به عنوان محلی برای فروش استفاده نکنید!

باید از راهنماها استفاده شود تا به مخاطبان شما نشان دهد که شما به آنها کمک می کنید تا بهترین تصمیمات را بگیرند. اما از تاثیر محتوای تصویری (عکس و اینفوگرافیک) غافل نشوید!!!! کاربران دوست دارد تا با چشمان خود تمام زوایای محصول مورد نظر را ببینند. شما با انتشار عکس های مختلف به کاربران کمک نمایید.
همچنین با استفاده از یک اینفوگرافیک عالی می توانید خیلی بهتر و سریعتر اطلاعات محصول را به کاربر منتقل نمایید. اگر یک اینفوگرافیک عالی منتشر نمایید مردم آن را به اشتراک می گذارند و این به افزایش ترافیک سایت شما کمک می کند.

استفاده از فیلم محصول و یا خدمات

کاربران وبسایت شما، بیشتر به سمت محتوای بصری گرایش دارند به همین علت است که به شما انتشار فرمت ویدیویی را در محتوا برای فروشگاه اینترنتی پیشنهاد میکنم. روش های زیادی برای استفاده از بازاریابی ویدیویی در سایت فروشگاهی وجود دارد. پس از ساخت ویدیو می توانید آن را در شبکه های مختلف (اینستاگرام، یوتیوب، توییتر، لینکدین و …) انتشار دهید تا بازدید بیشتری بگیرید و از طریق آن کاربران را به سمت سایت و محصول خود راهنمایی نمایید. (بهتر است شماره تماس و آدرس وبسایت خود را در پایین ویدیو درج کنید.)

قبلا در وبسایت مسیر سئو مقاله ای با عنوان “راهنمای جامع ویدیو مارکتینگ
تولید شده که توصیه می کنم حتماً حتماً مطالعه کنید.

از سایز و نمودار ها و آمار و اعداد و ارقام حتما استفاده نمایید.

وقتی کسی قصد خرید کفش و لباس از فروشگاه اینترنتی را دارد باید به طور دقیق از اندازه و سایز کفش و لباس آگاه باشد پس لازم است یک چک لیست دقیق از سایز و اندازه ها تهیه نماید این کار به خرید مشتری اطمینان بیشتری میدهد. اما این کار فقط برای خرید کیف و کفش و لباس نیست. شما می توانید برای دیگر محصولات از جمله ابزار آلات و مبلمان تجهیزات بزرگ و … نیز استفاده نماید.

در این حالت مشتری راحت تر می تواند انتخاب کند که محصول شما را بخرد یا خیر. در این حالت مشتری به سوالات احتمالی که در ذهنش پیش می آید جواب درستی دارد:

 

 • آیا در ماشین من جا می شود؟
 • آیا من در این جا فضایی برای آن خواهم داشت؟ (می تواند در خانه آنها ، روی عرشه آنها، در محل کارشان، در کمربند ابزار آنها یا در هر مکان دیگری باشد.)
 • آیا من قادر خواهم بود در قد یا وزن خودم به راحتی در آن قرار بگیرم؟
 • آیا خیلی زیاد است که خودم بتوانم آن را حمل کنم؟
 • و ….

همچنین شما میتوانید در این قسمت هم از سوالاتی که برای کاربران پیش می آید و از طریق کامنت و یا تماس تلفنی ازتون میپرسن استفاده نماید
همچنین از سوالات متداول مانند سوالات زیر نیز استفاده نماید:

 • آیا شما به محل من تحویل می دهید؟
 • هزینه حمل و نقل چقدر است؟
 • حمل و نقل چقدر طول میکشد؟
 • سیاست بازگشت شما چیست؟
 • اگر خراب شود چه؟
  ارائه خدمات؟ این موارد را در نظر بگیرید:
 • اگر از خدمات ناراضی باشم می توانم بازپرداخت کنم؟
 •  آیا دوره آزمایشی رایگان وجود دارد؟
 • اگر برای مدت طولانی تری ثبت نام کنمT برنامه وفاداری یا تخفیف دارید؟
 • چه چیزی در بسته خدمات شما گنجانده شده است؟
 • چه تفاوتی بین بسته های اصلی و حق بیمه شما وجود دارد؟

نظرات و توضیحات مشتریان را منتشر نماید

به اشتراک گذاری میزان رضایت مشتری (در قالب صوت یا ویدیو) یک ایده بسیار جذاب و موثّر برای ایجاد اعتماد در دید مشتری است. شما به مشتریان بالقوه نشان می دهید که همتایان آنها محصول شما را دوست دارند. شما همچنین مشتری های خود را به انجام محتوا برای خود دعوت می کنید.
شما می توانید در مورد استفاده از محصولات یا خدمات خود داستان موفقیت مشتری را به اشتراک بگذارید.
آیا در حال حاضر بررسی های خوبی در مورد محصول دارید؟ با آنها تماس بگیرید و از آنها بخواهید اطلاعات بیشتری را ارائه دهند.
همچنین می توانید برای تشویق مشتریان خود برای به اشتراک گذاشتن داستان ها ، تصاویر یا فیلم هایی که به تبلیغ محصول شما کمک می کنند، مسابقات ایجاد کنید.

ویژگی ها و نوع کارایی و خدمات یک محصول را به طور دقیق بنویسید

“آیا واقعا کار می کند؟”
این احتمالاً یکی از متداول ترین سوالاتی است که مردم قبل از خرید چیزی می پرسند.
برای آسان تر کردن کار مشتری های بالقوه، می توانید مواردی را در وب سایت فروشگاه آنلاین خود بگنجانید. اطمینان حاصل کنید که مطالعات موردی شما نشان می دهد که چگونه محصولات یا خدمات شما به تأمین نیازهای مشتریان شما کمک می کند. وقتی افراد دیگر با همان نیازها این مطالعات را بخوانند ، احتمال اینکه آنها نیز بخواهند از شما خرید کنند بیشتر است.

نکات و ترفند های استفاده از محصول مورد نظر را به اشتراک بگذارید.

گفتن تکنیک های کاربری یک محصول روش های جالبی برای استفاده از یک کالا ارائه می دهند.
مشتریان مبتکر می توانند ایده های جدید و دیوانه واری برای روش های استفاده از هر مورد ، حتی چیزی به سادگی یک گیره اتصال دهنده ارائه دهند.دادن ایده هایی به خوانندگان برای استفاده از روش های بدیع ، اصلی یا جالب به افزایش تعامل کمک می کند. حتی افرادی که قصد استفاده از هک ها را ندارند فقط بر اساس تبلیغات ایجاد شده اغوا می شوند که محصول شما را خریداری کنند.

ساخت چک لیست کامل از تمامی محصولات و خدمات خود

اگر وب سایت شما خدمات خاص مانند خدمات مجالس عروسی و … ارائه میدهد بهتر است یک چک لیست کامل برای آن آماده نماید. در این حالت کاربر دقیق می داند که سایت شما برای خدمات مجالس عروسی چه مواردی را در نظر گرفته است و بهتر می تواند انتخاب کند. همچنین در این حالت احتمال تبدیل کاربر به خریدار بیشتر خواهد شد.
از همه مواردی که برای برنامه ریزی نیاز دارند، یا مواردی که باید سفارش دهند یا تأمین کنندگانی که باید با آنها قرارداد ببندند، یک چک لیست تهیه کنید. شما حتی می توانید به راحتی برای محصولات خود نیز یک چک لیست تهیه نماید.
تجهیزات آشپزخانه می فروشید؟ چک لیست آشپزی یا خرید ارائه دهید.
ارائه دهنده تجهیزات خودرو؟ لیستی از مواردی که دارندگان اتومبیل باید به طور منظم بررسی کنند یا مواردی که باید در جعبه اضطراری خودرو خود داشته باشند، تهیه کنید.
در نظر داشته باشید که خواندن چک لیست و نکات موردی برای کاربران راحت تر است و به قولی سریع تر باعث رفع نیاز کاربران می شود و احتمال خرید افزایش خواهد یافت.

ایجاد اعتماد با محتوا و اطلاعات کاربران

منظور چیه؟ یعنی باید دقت کنید که کاربران چه چیز هایی در رابطه با محصول و خدمات شما میگویند، دقیقاً از همان نظرات و بازخوردهایی که اعتماد مشتریان را چندین برابر می کند استفاده کنید. در این حالت محتوایی که برای محصول خود نوشته اید تبدیل به یک منبع بزرگ اعتماد می شود.
در نظر داشته باشید که در این حالت نباید قصه حسین کرد تعریف کنید! بلکه حتماً حتماً باید نظرات اعتماد ساز را (چه در قالب متن، صوت و یا ویدیو) کوتاه و مختصر منتشر کنید.

برای ایجاد اعتماد باید مشتریان خود را بهتر بشناسید. پیشنهاد می کنم مقاله
طراحی پرسونای مشتری ” را که قبلاً در وبسایت مسیر سئو تولید و منتشر شده است را مطالعه کنید.

کمی از داستان خودتان بگوید

به اشتراک گذاری داده های شخصی می تواند به ایجاد اعتماد با مشتریان کمک کند و باعث شود آنها به شما نزدیک تر باشند. به عنوان مثال، داستان چگونگی ایجاد شرکت خود یا آنچه برای موفقیت آن غلبه کرده اید ، به اشتراک بگذارید. مردم علاقه دارند بدانند که چرا شما به سمت راه اندازی یک کسب و کار آنلاین رفته اید و اصلاً چرا باید به شما اعتماد کنند و چرا باید از محصولات و خدمات شما استفاده کنند؟

نگاهی محرمانه به زندگی یا روندهای کاری خود ارائه دهید

تصویری از نحوه ساخت محصول خود می تواند مشتریان را بیشتر علاقه مند کند. آنها از شفافیت شما قدردانی خواهند کرد و به کیفیت شما اعتماد خواهند کرد.
داستان های شخصی، چیزی منحصر به فرد برای بهتر ارائه کردن کسب و کار شما فراهم می کند. این درست مثل داستان های مشتری است، با این تفاوت که داستان شما یا مشاغل شماست، نه داستان های کاربران نهایی.
این مسئله می تواند راهی سریعتر و ارزان برای تولید محتوا باشد. لازم نیست همانطور که برای مطالعات موردی، مطالعات پژوهشی یا محتوای سرپرستی انجام می دهی ، تحقیقات و یافته ها را جمع آوری کنید. داستان های شخصی به شما کمک می کند تا برند خود را بسازید و از رقابت جدا شوید.
برند شخصی می تواند تأثیر زیادی در فروش شما بگذارد.

سخن پایانی و جمع بندی

روش ها و تکنیک های بسیاری برای بازاریابی محتوایی وجود دارد، اما باید بدانید که نوع بازاریابی محتوایی برای فروشگاه اینترنتی با دیگر سایت ها کمی متفاوت است. در این مقاله ۱۰ سبک بازاریابی محتوایی برای سایت فروشگاهی را گفتیم، که با استفاده از این ۱۰ تکنیک می توانید ترافیک سایت فروشگاهی خود را افزایش دهید و کاربر را تبدیل به خریدار نماید.
به یاد داشته باشید، من گزینه های زیر را پیشنهاد کردم:

 1. انتخاب یک شکل و قالب برای محتوا
 2. ساخت راهنمای محصول و خدمات برای مشتریان
 3. استفاده از فیلم محصول و یا خدمات
 4. استفاده از سایز و اعداد و ارقام برای محصولات
 5. نظرات و توضیحات مشتریان را بنویسد
 6. ویژگی ها و نوع کارایی و خدمات یک محصول را بنوسید
 7. نکات و ترفندهای استفاده از محصول مورد نظر را بنویسید
 8. تهیه چک لیست کامل از تمامی محصولات و خدمات
 9. ایجاد اعتماد با محتوا و اطلاعات کاربران
 10. کمی از خودتان و شرکت و برندتان بگویید.

 

اگر نمی توانید که بازاریابی محتوا را به تنهایی شروع کنید، می توانید به دنبال وبلاگ نویسان، اینفلوئنسرها باشید تا به شما کمک کنند. در نظر داشته باشید که نمی توانید یک شبه برای سایت خود بازدید و ترافیک بسیار داشته باشید، این کار نیاز به صبر و تحمل و البته تولید محتوای درست برای مخاطب درست دارد که این موضوع چیزی جز شناخت دقیق از مشتریان بالقوّه، انتخاب موضوع مناسب و تولید و انتشار محتوای مشکل گشا نیست.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

با سئو و دیجیتال مارکتینگ از طریق طراحی سایت آشنا شدم و علاقه بسیاری به این حوزه دارم و همواره در حال یادگیری و افزایش علم خودم در حوزه تخصصی دیجیتال مارکتینگ هستم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *