معرفی بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی [ ۱۰ ابزار قدرتمند ]

معرفی بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی [ ۱۰ ابزار قدرتمند ]

بهترین ابزار تحقیق کلمه کلیدی: تحقیق کلمه کلیدی یکی از مهم ترین کارهایی است که شما باید برای تولید محتوا و ساخت صفحات وبسایت خودتان انجام دهید. کلمات کلیدی شما در محتوا ارزش بسیار زیادی هم برای گوگل و هم برای کاربر دارد. برای همین بررسی کردن این کلمات قبل از ایجاد صفحات وبسایت و تولید و انتشار محتوا ضروریست.

شما باید قبل از شروع تولید محتوا خود بدانید که باید در متن خود چه کلماتی را استفاده کنید که تاثیر و قدرت محتوای شما را دو چندان کند. اما برای پیدا کردن کلمه کلیدی ، روش های خاصی وجود دارد و ابزار های زیادی نیز می توانند به شما کمک کنند. در ادامه این مطلب در وب سایت مسیر سئو تلاش داریم تا شما راهنمای تحقیق کلمه کلیدی برای شما باشیم و بهترین ابزار تحقیق کلمه کلیدی آشنا کنیم.

مزایای تحقیق واژگان کلیدی

همانطور که گفته شد، تحقیق کلمه کلیدی یکی از مهم ترین کارهایی است که سئوکارها و تولید کننده های محتوا برای نوشتن مقالات و مطالب مختلف برای سایت ها باید به آن دقت کنند. یکی از مهم ترین پارامترهایی که گوگل در رتبه دادن به صفحات شما به آن توجه می کند، عبارت های کلیدی استفاده شده در صفحه است.

گوگل با بررسی و کرول عبارت های کلیدی داخل صفحه متوجه مفهوم آن صفحه می شود و با کمک الگوریتم هایی همچون مرغ مگسخوار و رنک برین، فهم خود را از کل محتوای صفحه بیشتر می کند. برای همین در حال حاضر از مهم ترین چیز هایی که تولید کنندگان محتوا باید به آن دقت داشته باشند.

تحقیق کلمات کلیدی فارسی همچنین در کامل تر شدن محتوای شما کمک بسیار زیادی می کنند. برای مثال از دسته مهم ترین کلمه کلیدی های ثانویه، مشابه یا کلمات کلیدی دوم دراز (Long Tail) می باشند. این کلمات معمولا می توانند در بیشتر یا کامل تر شدن محتوا به شما کمک زیادی بکنند. برای مثال زمانی که کلمه کلیدی شما درباره مصرف قرص زینک باشد، کلمات فواید مصرف قرص زینک، مضرات آن، نحوه مصرف یا غیره می تواند به جامع تر شدن محتوای شما کمک کند.

چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟

یکی از سوالاتی که هر کسی که تولید محتوا می کند تا به حال از خود پرسیده این است که چگونه می توانم بهترین کلمات کلیدی را برای مقاله خود پیدا کنم. باید بگوییم که روش های بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید از طریق آنها مهم ترین کلمات کلیدی محتوایی که قصد نوشتن آن را دارید را پیدا کنید. اما مهم ترین راه ها و روش تحقیق کلمات کلیدی، استفاده از گوگل و ابزار های پیدا کردن کلمات کلیدی می باشد.

شما می توانید با استفاده از دیپ سرچ کردن در خود گوگل به راحتی کلمات کلیدی مختلف را برای محتوای خود پیدا کنید. در دیپ سرچ کردن در گوگل که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح می دهیم شما می توانید با بیشترین سرچ های کاربران در گوگل به طور کامل آشنا شوید. ابزار های تحقیق کلمه کلیدی نیز فقط از شما کلمه کلیدی اصلی را می گیرند و تمامی عباراتی که ممکن است به این کلمه مربوط باشند و در گوگل سرچ شده اند را در اختیار شما قرار می دهند.

بسیاری از این ابزار ها این قابلیت را به صورت ساده و رایگان در اختیار شما می گذارند و شما باید برای دسترسی به برخی از اطلاعات دیگر اکانت در این سایت ها بسازید و آنها را شارژ کنید.

جستجوی کلمات کلیدی گوگل

گفته شد که Deep Search کردن یکی از مهم ترین روش های تحقیق کلمات کلیدی در محتوا نویسی شما می باشد. دیپ سرچ کردن در گوگل به این معنا می باشد که با سرچ کردن کلمات کلیدی خود و دیدن پیشنهادات گوگل به شماست. وقتی شما کلمه کلیدی خود را جستجو می کنید در دو مکان می توانید کلمات کلیدی پیشنهادی خود گوگل را نگاه کنید. معمولا ۸ کلمه کلیدی که بیشتر درباره کلمه کلیدی شما سرچ شده اند در آخر صفحه به شما نشان داده می شود. دیپ سرچ به این معناست که این کلمات را نیز در گوگل جستجو کنید، کلمات پیشنهادی را نیز سرچ کرده و کلمات کلیدی آنها را نیز ببینید.

از دیگر راه هایی که دارید، دیپ سرچ کردن گوگل در سرچ بار می باشد. اگر دقت کرده باشید وقتی در سرچ بار گوگل جستجو می کنید، پیشنهاداتی به شما می دهد. این پیشنهاد ها نیز بیشترین آمار سرچ را دارند و می توانید از آنها نیز استفاده کنید. از ترفند هایی که می توانید در این زمینه استفاده کنید، استفاده از فاصله یا Space در قبل، بعد و میان کلمات کلیدی می باشد که به شما تمامی سرچ های بالای گوگل را نشان می دهد.

بهترین ابزار تحقیق کلمه کلیدی؛ معرفی بهترین ابزار رایگان یافتن کلمات کلیدی

۱: کیورد تول (Keyword Tool)

یکی از بهترین ابزار های رایگانی که می توانید از آن برای پیدا کردن کلمات کلیدی مختلف برای محتوا های خود استفاده کنید، وب سایت Keyword Tool می باشد. این وب سایت یکی از برترین وب سایت های پیدا کردن کلمات کلیدی فارسی یا انگلیسی برای محتوا های شماست. شما می توانید در واقع با این سایت کلمات کلیدی فارسی را به بهترین شکل برای محتوای خود پیدا کنید. شما می توانید صورت رایگان، نامحدود از این سایت استفاده کنید.

keywordtools.io

اما مشکل اینجاست که زمانی که رایگان از این سایت استفاده می کنید، اطلاعات خاص درباره کلمات کلیدی مثل مقدار سرچ این کلمات، میزان ترند بودن آنها در لحظه یا میزان رقابت آنها را به شما نشان نمی دهد. اما از مزین های مختلف بخش سوالات است. ابزار Keyword Tool به صورت رایگان این بخش را در اختیار شما می گذارد تا تمامی سوالاتی که به کلمه کلیدی شما مرتبط می باشند را مشاهده کنید. این سوالات می توانند خودشان عنوان مقالات دیگری باشند یا بخش های مهمی از مقاله شما باشند.

۲: ای اچرفز (Ahrefs)

یکی از محبوب ترین ابزار های سئو سایت که بسیاری از سئوکاران امروزه از آن استفاده می کنند، سایت Ahrefs می باشد. این سایت ابزار های بسیار زیادی را در اختیار سئوکاران قرار می دهد تا شما بتوانید به راحتی سایت خود را به کمک ابزار های این سایت به طور کامل مدیریت کنید.

ابزار ahrefs

از مهم ترین ابزار های Ahrefs که می توانید از آن استفاده کنید، ابزار تحقیق کلمه کلیدی می باشد که به شما کمک می کند که در محتوا نویسی برای سایت خود، بهترین کلمات کلیدی برای هر محتوا را به صورت اختصاصی پیدا کنید. از بهترین مزایای استفاده از Ahrefs شما می توانید با سرچ های انجام شده در گوگل، یوتیوب، آمازون و بینگ آشنا شوید.

۳: ماز (Moz)

یکی دیگر از سایت هایی که به عنوان بهترین سایت های ابزار سئو در دنیا شناخته می شود، سایت ماز می باشد. شما می توانید از سایت ماز نیز برای جستجو کلمات کلیدی برای محتوا نویسی خود استفاده کنید. اما از مشکلاتی که با آن مواجه هستید این است که ماز (MOZ) فقط برای تولید محتوا انگلیسی به کار شما می آید. این ابزار خیلی به درد پیدا کردن کلمات کلیدی فارسی نمیخورد.

۴: سمراش (SEMrush)

سایت سِمراش نیز یکی از بهترین و ساده ترین ابزار های سئو در دنیاست که طرفداران بسیار زیادی دارد و ابزار تحقیق کلمه کلیدی آن نیز یکی از بهترین ها در دنیا می باشد. سمراش نیز امکان سرچ کردن کلمه کلیدی با زبان فارسی را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید با استفاده از آن به راحتی کلمات کلیدی مختلف برای محتوای خود را پیدا کنید.

semrush

۵: کی دبلیو فایندر (KWfinder)

یکی دیگر از بهترین ابزار رایگان یافتن کلمات کلیدی، وب سایت KWfinder است که شما می توانید روزانه تا ۱۰ بار کلمات کلیدی مورد نظر خودتان را در آن سرچ کنید. این ابزار نیز از دسته مهم ترین ابزار ها شناخته می شود.

اما زمانی که اکانت این سایت را خریداری کنید، می توانید از اطلاعات بیشتر و سرچ نامحدود کلمه کلیدی در آن لذت ببرید. البته باید گفت که این سایت درواقع زیرمجموعه سایت های Mangols می باشد که از بهترین ابزار های سئو در دنیا می باشد.

۶: گوگل ترندز (Google Trends)

گوگل ترندز نیز یکی دیگر از ابزار های مهم در سئو می باشد که در پیدا کردن کلمات کلیدی به شما کمک می کند. اما به طور کاملا متفاوت! از Google Trends می توانید دو کلمه کلیدی را با یکدیگر مقایسه کنید که ببینید که مقدار سرچ کدام یک از آنها بیشتر از بقیه می باشد که از آن بیشتر در محتوای خود استفاده کنید. گوگل ترندز نیز از مهم ترین ابزار های رایگان تحقیق کلمه کلیدی می باشد که باید همیشه در سایت های Bookmark مرورگر خود داشته باشید.

۷: گوگل کی ورد پلنر (Google Keyword Planner)

یکی دیگر از ابزار های سئو که زیرمجموعه سایت گوگل شناخته می شود و در تحقیق کلمات کلیدی به کار شما می آید Google Keyword Planner می باشد که شما می توانید از آن برای پیدا کردن کلمات کلیدی برای محتوای خود از آن استفاده کنید. گوگل کیورد پلنر، یک ابزار رایگان یافتن کلمات کلیدی می باشد که از زیرمجموعه های گوگل است و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

۸: گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

سرچ کنسول گوگل هم یکی از بهترین ابزار هاییست که می توانید از آن برای پیدا کردن کلمات کلیدی برای محتوای خود استفاده کنید. البته این ابزار بیشتر برای آپدیت کردن محتوا به کار شما می آید. شما می توانید در این بخش صفحه های مختلف را بررسی کنید و بهترین کلمات کلیدی جستجو شده برای این صفحات را پیدا کرده و از طریق کار کردن روی این کلمات؛ کلیک بیشتری برای سایت خود جذب کنید و CTR را در سایت خود بالا ببرید.

۹: Answer the Public

یکی از سایت های دیگری که می توانید از آن برای تحقیق کلمه کلیدی از آن استفاده کنید، سایت Answer The Public یا «پاسخ مردم را بده» است. در این سایت شما می توانید کلمه کلیدی خود را جستجو کنید و سپس کلمات جستجو شده در گوگل را به دست بیاورید و از آنها استفاده کنید.

۱۰: اوبرساجست (Ubersuggest)

آخرین سایتی که در این مقاله به شما معرفی می کنیم، سایت Ubersuggest  می باشد. این سایت نیز از ابزار های رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی است که شما فقط لازم است که کلمه کلیدی خود را در آن جستجو کنید تا بهترین کلمات سرچ شده در گوگل را به شما ارائه دهد.

در این مقاله تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با تحقیق کلمه کلیدی، روش های مهم انجام دادن آن و ۱۰ مورد از بهترین ابزار تحقیق کلمات کلیدی آشنا کنیم تا بتوانید محتوا های سایت خودتان را بهتر بنویسید یا محتوا نویسی خود را بهبود ببخشید.

۵/۵ - (۸ امتیاز)

حرفه خود را با برنامه نویسی تحت وب آغاز کردم و رفته رفته با مباحث دیجیتال مارکتینگ آشنا شدم و در مسیر تحلیل انواع وب‌سایت‌ها،سئو و بازاریابی اینترنتی قرار گرفتم. مجلّه آموزشی مسیر سئو را با علاقه فراوان و برای کمک به رشد کسب‌وکارها در فضای دیجیتال راه اندازی کردم.

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *